Lukáš Pollert odhadl, kdo se stane prezidentem. Připadá mi, že vše hovoří pro generála Pavla a Babiš je zesměšňován

Lukáš Pollert
Lukáš Pollert
Foto: Se svolením CNN Prima News
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 1. 2023

Kdo se stane nástupcem dosluhujícího prezidenta Miloše Zemana (78), to je v současnosti ve společnosti nejdiskutovanějším tématem. Buď to bude kandidát Andrej Babiš (68), nebo generál Petr Pavel (61). Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila olympionika, lékaře a politického komentátora Lukáše Pollerta (52), který na dotaz prozradil, jak v současnosti střet dvou »titánů« vnímá. Z jeho slov vyplynulo, že větší šance na post hlavy státu má druhý jmenovaný kandidát.

Vítězem prvního kola letošních prezidentských voleb se stal bývalý vysoký představitel české armády a NATO Petr Pavel (61), generála ve výslužbě volilo 35,40 procenta lidí. Do volebního finále postoupil i bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš (68), kterému dalo hlas 34,99 procenta voličů. 

"Moc variací, kdo vyhraje, není. Buď to bude Babiš, nebo Pavel. Vlivem toho, že průzkumy teď nejsou, tak vnímám jen mediální kampaň, která je v mainstreamu. Ta mluví ve prospěch, připadá mi to tak, generála Pavla více než Babiše, který je trvale zesměšňován, trošku dehonestován. To je ale to, čeho si všímám kolem sebe, co je vidět," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Lukáš Pollert.

"Podle toho to tak vnímám, že se více lidí přiklání směrem ke generálovi. Podobně jsem to vnímal tak, když byl Zeman v duelu s Drahošem, kdy větší šance měl Drahoš, tedy podle toho, jak to rezonovalo, nakonec ale zvítězil Zeman," dodal pro ŽivotvČesku.cz zkušený lékař a politický komentátor.

Druhé kolo prezidentských voleb se koná 27. a 28. ledna. Současnému prezidentu Miloši Zemanovi skončí druhé funkční období 8. března.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.