Mám obavy o práci. Doba je těžká. Přemýšlím i o jiném povolání, možná rozvážení zboží, říká herec Jan Čenský

Herec Jan Čenský
Herec Jan Čenský
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 1. 2021

Nečekaná zpráva na konci listopadu zaskočila fanoušky seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Podle oficiálního vyjádření komerční televizní stanice čeká příběhy z Kamenice po více než 15 letech konec, ukončeny budou letos. Pro ŽivotvČesku.cz se vyjádřil herec Jan Čenský (59), který v seriálu ztvárňuje roli doktora Suchého a v současnosti žije v nejistotě. "Obavy o práci mám, je to těžká doba," prozradil své pocity ze ztráty zaměstnání.

Před více než patnácti lety padla první klapka a seriál si prakticky okamžitě televizní diváci zamilovali. Jenže vše má svůj konec a televizní divák si bude seriál z lékařského prostředí pamatovat jen v tom nejlepším světle. Aby také ne, když se tam vystřídalo poměrně velké množství slavných tváří. Mezi ně se řadí třeba herec Jan Čenský, který v seriálu působí dlouhých 7 let. Teď ale neví, co mu budoucnost přinese.

"Vůbec netuším, co budu dělat. Televize nám nechala 5 měsíců na rozmyšlenou, jestli bychom šli do nějakého jejich dalšího projektu. Ale je to takové indiferentní, protože to už je to dávno obsazené. Takže nevíme, kam nás šoupnou, ve skutečností v tuto chvíli víc nevíme. Počkáme do konce sezony, tedy do června, jestli se něco uvolní a pak se děj vůle boží," řekl pro ŽivotvČesku.cz sympatický herec, který dokonce zvažuje variantu, že by našel uplatnění v jiném odvětví.

"Teoreticky mohu skončit bez práce a mám z toho obavu. Je nejistota, kdy člověk něco začne zkoušet a jestli to dopadne, protože doba ničemu nesvědčí. Pořád se předpovídají nějaké vlny epidemie a otázka je, kdy se začne hrát. Je to velmi těžká doba. Zatím mám co jíst, ale přemýšlel jsem i o jiné práci než herectví, třeba rozvážení zboží. Jak to dopadne, se ukáže za pár měsíců," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jan Čenský, který dlouhé roky platí za seriálového elegána.

Světová kinematografie přišla v pondělí 6. září o legendárního francouzského herce. Jean-P...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu