Mám obavy o práci. Doba je těžká. Přemýšlím i o jiném povolání, možná rozvážení zboží, říká herec Jan Čenský

Herec Jan Čenský
Herec Jan Čenský
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 1. 2021

Nečekaná zpráva na konci listopadu zaskočila fanoušky seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Podle oficiálního vyjádření komerční televizní stanice čeká příběhy z Kamenice po více než 15 letech konec, ukončeny budou letos. Pro ŽivotvČesku.cz se vyjádřil herec Jan Čenský (59), který v seriálu ztvárňuje roli doktora Suchého a v současnosti žije v nejistotě. "Obavy o práci mám, je to těžká doba," prozradil své pocity ze ztráty zaměstnání.

Před více než patnácti lety padla první klapka a seriál si prakticky okamžitě televizní diváci zamilovali. Jenže vše má svůj konec a televizní divák si bude seriál z lékařského prostředí pamatovat jen v tom nejlepším světle. Aby také ne, když se tam vystřídalo poměrně velké množství slavných tváří. Mezi ně se řadí třeba herec Jan Čenský, který v seriálu působí dlouhých 7 let. Teď ale neví, co mu budoucnost přinese.

"Vůbec netuším, co budu dělat. Televize nám nechala 5 měsíců na rozmyšlenou, jestli bychom šli do nějakého jejich dalšího projektu. Ale je to takové indiferentní, protože to už je to dávno obsazené. Takže nevíme, kam nás šoupnou, ve skutečností v tuto chvíli víc nevíme. Počkáme do konce sezony, tedy do června, jestli se něco uvolní a pak se děj vůle boží," řekl pro ŽivotvČesku.cz sympatický herec, který dokonce zvažuje variantu, že by našel uplatnění v jiném odvětví.

"Teoreticky mohu skončit bez práce a mám z toho obavu. Je nejistota, kdy člověk něco začne zkoušet a jestli to dopadne, protože doba ničemu nesvědčí. Pořád se předpovídají nějaké vlny epidemie a otázka je, kdy se začne hrát. Je to velmi těžká doba. Zatím mám co jíst, ale přemýšlel jsem i o jiné práci než herectví, třeba rozvážení zboží. Jak to dopadne, se ukáže za pár měsíců," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jan Čenský, který dlouhé roky platí za seriálového elegána.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.