Mámu dvou dětí vyděsila vlastní fotka. Prošla úctyhodnou proměnou a soutěží v bikinách

Rachel Fergusonová
Rachel Fergusonová
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 3. 2021

Rachel Fergusonová (34) z Washingtonu nikdy neměla zdravý životní styl, byla milovnicí tučného jídla a po dvou dětech přibrala. Nemyslela si ale, že by vypadala kdovíjak špatně. Názor na sebe samotnou změnila poté, co viděla své fotografie ze svatby kamarádky. Ze života úplně škrtla alkohol, fastfoody a naopak do něj zařadila každodenní cvičení. Podařilo se jí zhubnout 45 kilogramů a závodí v kulturistice.

Rachel po dvou dětech vážila 103 kilogramů a podle BMI byla při své výšce morbidně obézní. Že se chce změnit si uvědomila ve chvíli, kdy se k ní dostaly její fotografie ze svatby kamarádky. "Vypadala jsem hrozně, bylo to až ponižující. A svým dětem jsem nestačila, řekla jsem si dost," uvedla Fergusonová v rozhovoru pro deník Daily Mail.

"Prostě jsem se do představy, že budu hezčí a schopnější, zakousla. Ze dne na den jsem se vzdala fastfoodů, alkoholu a polotovarů," popsala své začátky žena, kterou čekala spousta dřiny a odříkání.

Když se začaly objevovat první výsledky zdravého stravování a cvičení třikrát v týdnu, Rachel Fergusonová se rozhodla, že svůj cíl ještě znásobí. Místo toho, aby jen zhubla, se rozhodla začít cvičit šestkrát týdně a dosáhnout úspěchů v kulturistice.

V roce 2018 se Rachel zúčastnila první soutěže a od té doby se jich účastní pravidelně. "Mám dole 45 kilogramů a jsem spokojená. V soutěžích se obvykle umisťuji v první pětici a je to vždy skvělý pocit, naplňuje mě to endorfiny," připustila šťastná a štíhlá maminka dvou dětí, která si plní sen.

Dlouhé roky svoji váhu neřešil - výsledkem byla morbidní obezita. Režisér a herec Tomáš Ma...

Štěstím ji naplňuje nejen soutěžení, ale i pocit, že stačí svým dětem. "Když se učí na kole, můžu běžet za nimi, neztrácím dech. Už nejsem smutná při každém pohledu do zrcadla a jsem příkladem synovi i dceři, na to jsem moc pyšná," doplnila Rachel Fergusonová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu