Manžel branku zamkne a národ bude slavit postup, tvrdí před zápasem s Nizozemskem Martina Vaclíková

Barbora Reichová / CNC / Profimedia
Tomáš Vaclík a jeho manželka Martina
Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 24. 6. 2021

V neděli večer v Budapešti se český národní tým v osmifinále Mistrovství Evropy střetne se silným výběrem Nizozemska. Fotbaloví experti favorizují »​Oranjes«, Češi mohou jen překvapit. Manželka gólmana Tomáše Vaclíka (32) je ale přesvědčená, že fotbalisté překvapí celý národ. "Tomáš to vzadu zamkne a bude se slavit," řekla pro ŽivotvČesku.cz Martina Vaclíková.

Memphis Depay, který se upsal Barceloně, šikovný záložník PSG Georginio Wijnaldum nebo spolehlivý gólman Maarten Stekelenburg. To jsou hráči, se kterými v neděli večer v Budapešti změří síly česká fotbalová reprezentace. Nizozemci zatím na EURU předvádí vynikající fotbal a bude zajímavé sledovat, jak osmifinálová konfrontace před vyprodaným stadionem bude vypadat.

"Manžel se těší a je velkým optimistou. V osmifinále se stejně soupeři vybírat nedají, tam se už podle mě nedá spekulovat, zda je někdo hratelný více či méně. Tomáš to vzadu zamkne a kluci překvapí celý národ, věřím tomu, že přes Nizozemsko postoupí," uvedla pro ŽivotČesku.cz Martina Vaclíková, která se chtěla na zápas přijít podívat osobně. Cesta ze Sevilly, kde nyní bydlí, se ukázala ale být hodně komplikovanou.

"Budu se ale modlit, že kluci přes Nizozemsko postoupí a že já pak stihnu přímo na stadionu čtvrtfinále. V neděli večer se vracím do Prahy. Přemýšlela jsem o tom, že se podívám i na stadion do Budapešti, ale jediný spoj, který jsem ze Sevilly našla, je v neděli v osm hodin večer, to už bude po zápase, to bych stihla jen oslavy," dodala se smíchem manželka reprezentační jedničky, která se těšila, že bude lehce popichovat kamarádku, která bude držet palce Nizozemcům.

Českému gólmanovi Tomáši Vaclíkovi (32) budou během mistrovství Evropy fandit tři nejdůležitější ženy jeho života - dcery Nicole a Mellisa a půvabná manželka Martina. Ta prozradila, že věčné stěhování po boku profesionálního fotbalisty z ní udělalo trochu kutila, který se v domácnosti ničeho nezalekne. "Kdo chce sestavit nebo rozebrat nábytek, ať se přihlásí. To zvládám dokonale," řekla pro ŽivotvČesku.cz paní Martina.

"Je mi líto, že se jim zranil Luuk de Jong. On hrál s manželem v Seville a dobře se známe, tak jsem se těšila, že se budeme s jeho paní trochu hecovat a vyměníme si pár zpráv," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Martina Vaclíková s tím, že před zápasem se podívala na novinové články, které jí vlévají do žil optimismus. "Četla jsem, že na ně umíme a máme pozitivní bilanci. Jsem přesvědčená, že to prokážeme a bude se slavit postup," řekla odhodlaně půvabná brunetka, která s manželem vychovává dcery Nicole a Mellisu.

Nizozemsko je poměrně častým soupeřem českých fotbalistů. Reprezentanti dokázali Nizozemce porazit v kvalifikaci na EURO 2004 i na samotném šampionátu. Dvakrát ho zdolali i v kvalifikaci o Mistrovství Evropy 2016.

Když se vysloví jméno Mikuláš Peksa (35), tak většina lidí dojde k tomu, že se jedná o býv...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu