Manželka Pavla Nedvěda promluvila o vztazích v Itálii. Ivana přiznala, že si může najít osmnáctiletého kluka

Pavel Nedvěd a Ivana Nedvědová v roce 2003
Pavel Nedvěd a Ivana Nedvědová v roce 2003
Foto: VÁCLAV PANCER / MAFRA / Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 1. 2022

Bývalý fotbalový reprezentant Pavel Nedvěd (49) a jeho bývalá manželka Ivanka (45) se rozvedli teprve před časem, už před lety ale spolu vedli otevřené konverzace o svých možnostech, co se jiných vztahů týká. V roce 2006 byl držitel Zlatého míče na vrcholu sportovní kariéry a ženám v Itálii nebyl lhostejný, stejně tak se na druhou stranu jeho tehdejší družka líbila tamním mužům. Prozradila, že kdyby chtěla mladého zajíčka, nebyl by pro ni problém ho získat. K milostným vztahům fotbalistů se pro ŽïvotvČesku.cz vyjádřil také bývalý skvělý útočník Ladislav Vízek (66).

Pavel Nedvěd a jeho bývalá manželka Ivana mají za sebou rozvod. Fotbalista sám ale nezůstal a aktuálně randí s Darou Rolins (49). Slovenská zpěvačka v prosinci informaci potvrdila a den před oslavami Silvestra zveřejnila zamilované snímky v zasněženém prostředí. Nyní již exmanželé o svých možnostech navazovat vztahy s jinými lidmi hovořili otevřeně už v dobách, kdy byli šťastní. Věděli, že v Itálii je o oba zájem, netušili ale tehdy, že srdce někdejšího fotbalového reprezentanta zahoří blíže k domovině.

O myšlenkách na to, že jí manžela odloudí jiná žena, promluvila Ivana Nedvědová v roce 2006 v rozhovoru pro MF Dnes. Tehdy to vnímala tak, že stejně jako by mohl nový vztah navázat její muž, mohla by tak učinit i ona. "Pavel sázel na jistotu a našel si zdravotní sestru. Ale nechápu, proč se vždycky kouká na fotbalisty. Vždyť i manželka si může najít osmnáctiletého kluka. Za ním se v Itálii otáčejí ženy a za mnou muži," řekla tehdy.

Ivana Nedvědová byla vždy pohlednou ženou a svému bývalému manželovi byla ve společnosti důstojným doprovodem. Když se však zamyslela nad tím, co na ní italští muži vidí, našla na sobě jedinou vlastnost, která jí v jejích očích přidávala na atraktivitě.

"Zaprvé jsem manželka Nedvěda a zadruhé blondýnka. Ale otáčejí se i za dětmi. Sáhnou si na ně a Ivance spolužáci říkají, že si ji vezmou za manželku, když její táta vyhrál Zlatý míč. Jí je to jedno. Když jí ve škole řeknou, že táta dal gól, odpoví: »Jo? To ani nevím.« Samozřejmě to ví," popsala před 16 lety Ivana Nedvědová důvody, proč o ni i její děti byl velký zájem.

Přestože manželství Ivany Nedvědové a nositele titulu Nejlepší fotbalista světa z roku 2003 se rozpadlo a život v Itálii byl pro rodinu občas náročný, stěhování do České republiky nyní nechystá. "Žádné stěhování do Čech rozhodně v plánu nemáme," uvedla pro ŽivotvČesku.cz dcera fotbalové legendy Ivanka (24) v polovině prosince.

Pavel Nedvěd byl v roce 2006 v Itálii jednou z největších fotbalových hvězd a fanoušci se zajímali nejen o něj, ale i o jeho soukromí. Když se tak jeho manželka vydala ven, pozornosti fanoušků dokázala jen málokdy uniknout. V míře, jaké přicházela, jí ale rozhodně příjemná nebyla.

"Když mě lidi na ulici tahají za rukáv, klepou na rameno a ptají se na fotbal, tak mi to leze na nervy. Nechci se s nimi bavit, jak hrál Juventus. Slušně je odmítnu, i když vím, že Italové jsou k fotbalu vedeni výchovou. Nebudou mít na chleba, ale na lístek jo," uvedla kdysi jedna z nejsledovanějších fotbalových manželek, která se v Česku vzdala kariéry zdravotní sestry, aby Pavla Nedvěda následovala do Itálie a podporovala jeho sportovní cíle.

Diskuze u Nedvědů doma ohledně zájmu třetích stran nebyly tabu, ale Ivana je vnímala spíše jako důvod se svému manželovi vysmát. "Dřív mu chodily milostné dopisy, teď už spíš obdivné. Ženy mu napíšou, ale dodají, aby pozdravoval děti a manželku. Už si ho nechtějí brát za manžela. I když on, když mu nadávám, že je lenoch, ukazuje z okna a tvrdí, že tam stojí obrovská fronta. Že ho všechny ženy v Itálii chtějí. Tak mu říkám: Ne tebe, ale tvoje peníze. Tebe by vrátily za dva dny," přiblížila Ivana Nedvědová, s jakým nadhledem se o tématu úniku z manželství kdysi hovořilo.

Dalším důvodem, proč si Ivana Nedvědová myslela, že jejího manžela by jí leckterá žena brzy vrátila, byl jeho styl vystupování. Zatímco na hřišti byl vždy plný energie a po úspěšném zápasu mu úsměv na tváři nechyběl, mimo fotbalový trávník byl považován za mrzouta a říkalo se o něm, že je studený čumák.

"Na fotbale běhá jako srna, je k neutahání, a doma jako když ho vymění. Někdo k nám přijde na návštěvu a já mu pak vyčítám, že se s ním nebaví. Jenže když Pavel nemá náladu, tak s ním nehne, ani kdyby přišel prezident. Je mu to jedno," dodala v roce 2006 na konto otce svých dvou dětí Ivana Nedvědová.

K vztahům fotbalistů se vyjádřil také Ladislav Vízek. I ona patřil ke slavným hráčům, kteří o ženy a jejich zájem nouzi neměli. K Nedvědovi řekl jen, že je asi dobře, že mají po rozvodu, jinak by to nebylo pro Ivanu ani Pavla příjemné. "Já bych Daru domů nechtěl, je celá umělá a mně se to nelíbí. Pavel by se podle mě měl hlavně teď soustředit na Juventus," sdělil Ladislav Vízek pro ŽivotvČesku.cz a připomněl, že italský klub podle tamější policie nemá v pořádku účetnictví.

"Když jsme byli v Dukle, tak náš trenér Jaroslav Vejvoda, který byl nejen psycholog ale i admirál, chtěl, aby základ týmu tvořili ženatí kluci. On vždy říkal, že máme zodpovědnost k rodině a tím pádem i zodpovědnost k fotbalu, který nás živí. Bylo mu jasné, že když je mladý kluk ženatý, tak nemůže courat po diskotékách, ale je do půlnoci v posteli," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz Vízek, jak se fotbaloví trenéři dívají na svěřence, kteří zakotví v manželství. Pavel Nedvěd byl vždy usedlým rodinným typem a v zápase i na tréninku se choval příkladně. Rodinné zázemí mu vytvářela manželka Ivana, on se věnoval jen fotbalu. Nové zájmy a nové ženy mu do života vstoupily až po ukončení aktivní kariéry.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.