Marek Eben se během Varů pořádně zapotil. Konstatoval, že práce si vybrala smutnou osobní daň

Moderátor Marek Eben
Moderátor Marek Eben
Foto: Profimedia
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 7. 2022

V sobotu večer byl slavnostně ukončen 56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Jednou z nejvýraznějších tváří, která ho reprezentuje, je kromě Jiřího Bartošky (75) a na jaře zesnulé Evy Zaoralové (†89) také Marek Eben (64), který celou událostí provází. Kvůli pandemii covidu-19 byl ročník 2020 zrušen úplně a loni se konání akce posunulo ze začátku prázdnin na jejich konec. Letos se tak po dvou letech vše konečně vrátilo do starých kolejí. "Festival jsem si užil, bylo vidět, že jsou lidé natěšení," řekl pro ŽivotvČesku.cz muž, který je s filmovou událostí spojen od roku 1996 a jenž během ní vyzpovídal desítky hvězd světového formátu.

Karlovarský filmový festival patří mezi významné akce, jejichž návštěvu si lidé plánují i celý rok dopředu. Letos (poprvé od roku 2019) proběhl tak, jak jsou všichni zvyklí.

A uvolněnou atmosféru, která ve městě od 1. do 10. července panovala, pocítil i moderátor Marek Eben, který se řadí ke špičce ve svém oboru. "Festival jsem si užil, bylo vidět, že jsou lidé natěšení po té covidové mizérii. Mají chuť se sejít, bavit se a zajít do kina. To bohužel nebyl můj případ, já jsem kvůli pracovním povinnostem nestihl ani jeden film," posteskl si pro ŽivotvČesku.cz s tím, že práce má ve Varech vždy opravdu hodně.

Alespoň jednu doprovodnou akci si ale herec užil, a to golfový turnaj. Hře gentlemanů, jak se golfu přezdívá, propadl už před lety a rád využije příležitosti dostat se na hřiště. "Jednou jsem se během festivalu dostal na golf, což bylo moc fajn, ale i tam jsem natáčel," prozradil pro ŽivotvČesku.cz charismatický Marek Eben.

Marek Eben je známý český moderátor. V televizi má pořad Na plovárně, kam si zve osobnosti z mnoha oborů. Od roku 2006 pak po boku Terezy Kostkové (46) moderuje oblíbenou taneční soutěž StarDance. Kromě moderování se věnuje i zpěvu, herectví a skládání hudby. Je například autorem hudby a písní k inscenacím Othello nebo Amerika. Od roku 1982 je ženatý s bývalou herečkou Markétou Fišerovou (62).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.