Martin Zounar popsal, jak se mu podařilo ze 120 kilogramů za půl roku shodit 14,5 kilogramů tuku

Herec Martin Zounar
Herec Martin Zounar
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 7. 2021

Herec Martin Zounar (53) se začátkem roku rozhodl, že zhubne nadbytečné kilogramy a pustil se do práce. Drastickým dietám se vyhnul obloukem a raději kontaktoval odborníka. "Nejprve jsem si vyhledal lékaře, není to tedy tak, že bych si začal jen tak hubnout," řekl pro ŽivotvČesku.cz sympatický herec s tím, že jeho boj začal na váze téměř 120 kilogramů. Díky své vůli a disciplíně se výsledky během následujících měsíců dostavily.

Martina Zounara lidé nejvíce v poslední době viděli zejména na televizní obrazovce v oblíbeném seriálu z lékařského prostředí vysílaného na nejsledovanější tuzemské komerční stanici. Teď se konečně vrátil i na prkna, která znamenají svět, zejména vlivem vývoje epidemie. Aby byl znovu v kondici, kterou dříve měl, rozhodl se, že začne hubnout. 

"Začal jsem hubnout před téměř šesti měsíci. Nejprve jsem si vyhledal lékaře, není to tedy tak, že bych si začal jen tak hubnout. Nedržím žádnou dietu a kalorické tabulky jsou skvělá věc, používají to všichni. Začal jsem počítat a přemýšlet nad tím, co jím, kdy to jím a proč to jím," řekl pro ŽivotvČesku.cz herec, kterému se podařilo výrazně shodit.

Někdejší hvězda přehlídkových mol Alena Šeredová (43) si se svým partnerem Alessandrem Nasim (47) a společnou dcerou Vivienne Charlotte užívají prázdnin. Je to více než rok, kdy bývalá vicemiss ČR přivedla na svět vytouženou holčičku. Teď se pochlubila dokonalou postavou, která je skutečně skvostná. I když dceru přivedla na svět po čtyřícítce, obavy neměla. "Pan doktor mi řekl, že radši čtyřicetiletá maminka, která rodila už dvakrát bez komplikací, než pětadvacetiletá prvorodička, u které nevíte, co se může stát," před časem řekla ke svému požehnanému stavu pro idnes.cz.

"V podstatě jsem začal na konci ledna, dal jsem za tu dobu dolu 14,5 kilogramů tuku, ale na svalech jsem celkem 3,5 kilogramů svalové hmoty nabral. Přestala mě bolet záda, tlak mi šel dolu. A opravdu mizí obezita... Sice kila jdou dolů, ale ne všechny věci, které si lidé obezitou přivodí, díky zhubnutí zmizí. Naštěstí to u mě bylo jen tak tak. Když jsem začal hubnout, vážil jsem téměř 120 kilogramů. A pravda je, že cvičím přibližně 3 a půl hodiny týdně a jde to," dodal pro ŽivotvČesku.cz Martin Zounar s tím, že se v ničem zásadně neomezuje a rozhodně ve svém zdravém životní stylu nehodlá přestat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.