Martin Zounar se pustil do hubnutí. Prozradil svůj postup a řekl, kolik kilogramů shodil za měsíc

Herec Martin Zounar
Herec Martin Zounar
Foto: Nextfoto.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 4. 2021

Herec Martin Zounar (53) se rozhodl, že zhubne nadbytečné kilogramy a pustil se do hubnutí. Drastickým dietám se vyhnul obloukem a raději kontaktoval odborníka. Hlídá si příjem, má spoustu pohybu pod dohledem uznávaného trenéra a za měsíc se mu podařilo shodit už několik kilogramů. "Já jsem neřešil nadváhu 5 kilogramů, kterou člověk může shodit během měsíce za pomoci nějakých redukčních programů. U mě se jednalo vyloženě o obezitu," uvedl Martin Zounar pro ŽivotvČesku.cz.

Martin Zounar je aktuálně nejlépe známý z oblíbeného seriálu z lékařského prostředí vysílaného na nejúspěšnější tuzemské komerční stanici. Za normálních okolností ale hraje i v divadlech a pohyb, který na představeních měl, mu nyní chybí. Aby byl znovu v kondici, kterou dříve měl, rozhodl se, že začne hubnout. Na diety nepomýšlel a rovnou se šel poradit s odborníkem.

"Určitě by bylo dobré, ať to kdokoliv bere za jakýkoliv konec, podívat se na web »tloustneme«. Já jsem neřešil nadváhu 5 kilogramů, kterou člověk může shodit během měsíce za pomoci nějakých redukčních programů. U mě se jednalo vyloženě o obezitu. Dřív jsem hodně sportoval, plaval jsem, s dcerou jsem jezdil na kolo. Většinou je to i ze stresového období, každý na stres reaguje jinak. Někdo to napětí zahání cigaretami a kávou, někomu jinému se převrátí rytmus. U mě přišel vyšší tlak, riziko cukrovky, bolest kloubů, začalo mě to obtěžovat," vysvětlil Martin Zounar pro ŽivotvČesku.cz, proč začal s hubnutím.

Koronavirus Zounarovi sebral značnou část fyzických aktivit, na které byl zvyklý. "Za rok a 4 měsíce jsem odehrál 21 představení místo 330, ten pohyb skrz omezení úplně vymizel a musel jsem to začít radikálně řešit. Vyhledal jsem lékaře a začal jsem se léčit s obezitou. Apeluji na to, že nedržím dietu, já jenom jím, třeba sedmkrát až osmkrát za den, mé poslední jídlo je kolem deváté hodiny. Ne, že bych snědl bůček, hlídám si příjem, do toho mám každý den poměrně velkou pohybovou aktivitu. Třikrát týdně cvičím s trenérem," popsal herec pro ŽivotvČesku.cz svůj postup.

Martin Zounar se svěřil do rukou uznávaného odborníka, který má u svých klientů prokazatelné výsledky. "Mým trenérem je Jakub Prchal, který trénoval na soutěž Václava Noida Bártu a Ivu Pazderkovou. To, jak fantasticky vypadali, byl výsledek Jakuba. Jsem rád, že svaly mají paměť. Navštívil jsem obezitologa, protože je to nemoc. Proběhla konkrétní vyšetření, obezita se dá zvládnout, ale některé následky se pak úplně odstranit nedají," vysvětlil sympatický herec, známý i z dříve populárního pořadu o vaření, pro ŽivotvČesku.cz, jak začal.

"Mně je teď dobře. Rád vařím a neznamená to, že bych si nedal dršťkovou z hlívy ústřičné, dám si kachní prso, k tomu dušené zelí, nedám k tomu knedlík. Vím, kolik to kachní prso má v tabulkách, pakliže má 2300kJ, tak mě k tomu čekají 3 kilometry na pásu nebo dlouhá procházka se psem. Dá se s tím pracovat. Nejsem člověk zákazů, když mi zakážete kachnu, tak na ní budu myslet. Normálně ji mám jednou nebo dvakrát do roka, to samé se svíčkovou. Teď mám čas na pravidelnou stravu, jsem zvědav, jak to bude, až se vrátím plně do pracovního režimu," prozradil Martin Zounar pro ŽivotvČesku.cz, jak se stravuje.

Drastickým dietám se Martin Zounar vyhýbá, to samé doporučuje ostatním. Prozradil, kolik kilogramů má za měsíc dole. "Pakliže máte 10, 15, 20 kilogramů nadváhu a žijete s tím dlouho, zajděte k lékaři. Myslím si, že to je nejlepší způsob. Samozřejmě existují léky, každý k tomu bude přistupovat jinak, ale tělo potřebuje kousat. Byl jsem na všech dietách a přísahám bohu, že všechny skončily návratem kilogramů a bonusem navíc. Tělo potřebuje normální cukr, na dietách se vám tělo zblázní. Cvičím, hlídám si příjem a za měsíc jsem dal dolů poctivých 4 a půl kilogramu," doplnil pro ŽivotvČesku.cz herec, který je odhodlaný hubnout i nadále.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.