Martin Zounar už dva měsíce hubne. Jím osmkrát za den a dám si i guláš, řekl. Prozradil, kolik shodil

nextfoto.cz
Herec Martin Zounar
Foto: nextfoto.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 14. 5. 2021

Herec Martin Zounar (53) se už téměř před čtvrt rokem rozhodl změnit svůj životní styl a zdravým způsobem zhubnout nadbytečné kilogramy. Za poslední dva měsíce se začal víc hýbat, lépe se stravovat a už se mu podařilo změnit svou formu. "Mám skoro 12 kilogramů dole a přitom dodržuji jen výdej a příjem kilojoulů," pochlubil se Martin Zounar pro ŽivotvČesku.cz a zdůraznil, že nedrží žádné drastické diety.

Martin Zounar je aktuálně nejlépe známý z oblíbeného seriálu z lékařského prostředí vysílaného na nejúspěšnější tuzemské komerční stanici. Teprve v blížících se divadelních představeních ale bude možné zaznamenat proměnu, kterou za dva měsíce hubnutí už stihl projít.

"Jde to dobře. Mám skoro 12 kilogramů dole a přitom dodržuji jen výdej a příjem kilojoulů. Nejsem na dietě, jím osmkrát za den, poslední jídlo mám okolo 21. hodiny, jím hodně zeleniny. Normálně si dám guláš, chilli con carne, nejsem na žádných dietních koktejlech," řekl Martin Zounar pro ŽivotvČesku.cz.

Herec netoužil shodit jen pár kilogramů, bojoval už se skutečným problémem. "Nebyla to úprava váhy do obleku, já jsem opravdu začal být nemocný obezitou, měl jsem 19 kilogramů nadváhu. Začaly vznikat problémy, které obezita způsobuje, některé se vrátí do normálu, ale jiné vratné nejsou. Apnoe nebo vysoký tlak se mi zaplaťpánbůh zlepšily. Chci být připraven na značky, začínáme příští měsíc hrát," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz divadelní i televizní umělec.

"Nesmírně mi to prospělo. Jak se zpevní tělo, zpevní se i mysl, je to příjemné. Mám pocit, že nehniju a naopak funguje. Musím ale říct to podstatné, tyhle věci nemůže člověk řídit sám a musí zajít k lékaři. Pakliže tedy neřešíte 4 nebo 5 kilogramů v rámci hubnutí do plavek, ale obezitu, které vám změnila způsob života. Jakmile si kvůli tomu začnete obouvat pantofle a chodit v teplákových kraťasech, tak už začíná být špatně," dodal Martin Zounar pro ŽivotvČesku.cz s tím, že se cítí lépe než před hubnutím.

Herečka Roseanne Barrová (69), která je nejlépe známá ze sitcomu Roseanne, byla celý život...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu