Martin Zounar zhodnotil výsledky svého hubnutí. Aktuálně váží 103 kilogramů a popsal svou proměnu

Herec Martin Zounar
Herec Martin Zounar
Foto: Profimedia
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 9. 2022

Budou to v lednu dva roky, kdy se herec Martin Zounar (55) rozhodl, že zatočí s nadváhou. Prošel neuvěřitelnou proměnou, při které zhubl přibližně dvacet kilogramů. I když nyní už ručička na váze stagnuje, je představitel doktora Švarce ze seriálu Ordinace v růžové zahradě spokojený. "Nechci kvůli pár kilům rozjíždět nějakou drastickou měsíční dietu, která tělo jen vystresuje," uvedl pro ŽivotvČesku.cz a popsal, že na samém začátku všeho byla návštěva odborníka.

"Jsem zdárný příklad toho, že když člověk chce, tak to jde. Dvacet pět let jsem zkoušel různé diety a bojoval s jojo efektem. Jednou šla váha o 10 nebo 20 kilo nahoru, pak zase o 10 dolů a pořád dokola," popsal herec pro ŽivotvČesku.cz své předchozí zkušenosti.

Zlom přišel před necelými dvěma lety, kdy se rozhodl navštívit odborníka a prokonzultovat s ním své možnosti. Zpětně na toto rozhodnutí nedá dopustit.

"Na začátku jsem navštívil lékaře, což bych doporučil každému. Já jsem to udělal a jsem nesmírně spokojený s celým procesem. Dosáhl jsem 103 kilo, na kterých setrvávám už dlouho. Žádné diety jsem nedržel, jen počítám kilojouly. Obecně jsem odpůrce těch blbostí, že se třeba nemá jíst po šesté hodině večer. Když tělo nedostane čtrnáct hodin nic, je ve stresu. Základem je být v pohodě," řekl pro ŽivotvČesku.cz charismatický umělec.

Přestože by herec ještě pár kilo rád shodil, ví, že nemá cenu nic lámat přes koleno. I tak má být na co hrdý, po padesátce dokázal úspěšně zhubnout celých 20 kilogramů a hlavně si novou hmotnost udržet, což je nejdůležitější. "Nechci kvůli pár kilům rozjíždět nějakou drastickou měsíční dietu, která tělo jen vystresuje," potvrdil s tím, že je ve svém novém těle nyní naprosto spokojený.

Své s figurou samozřejmě udělá také pohyb, kterého má dabér díky dvěma velkým čtyřnohým mazlíčkům dostatek. "Mám dogu a cane corso, kteří potřebují dlouhé procházky, takže s nimi každý den aspoň na hodinku vyrazím. Teď budeme chodit společně i s Filipem Blažkem, který má doma nový psí přírůstek," prozradil pro ŽivotvČesku.cz moderátor.

O své cestě k štíhlejší postavě napsal herec, jehož si diváci mohou pamatovat i ze seriálů Velmi křehké vztahy nebo Rodinná pouta, knihu. Na ni se mohou fanoušci těšit pravděpodobně v lednu. "Chtěl jsem ji vydat už v prosinci, ale nechám lidi, ať si užijí vánoční svátky a silvestra," dodal s úsměvem Martin Zounar.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.