Matka na pervitinu Alena G. zavraždila svou dceru (†3). Škrtila ji kabelem, nůžkami ji šestnáctkrát bodla do krku

Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 8. 2020

V pondělí začal senát olomoucké pobočky Krajského soudu v Ostravě projednávat obzvlášť brutální vraždu tříleté dívky. Její matka - třiadvacetiletá Alena G. - své dítě bila, škrtila elektrickým kabelem a šestnáctkrát ho bodla nůžkami do krku.

Ženě hrozí za vraždu, která se stala v loňském roce 14. srpna, spáchanou zvláště surovým nebo trýznivým způsobem 15 až 20 let za mřížemi nebo výjimečný trest.

Dítě podle obžaloby zažilo děsivá muka. Matka holčičku bila, rdousila i bodala po předchozím požití pervitinu.

Teprve tříleté dítě Alena G. zasypala údery pěstí, mlátila ho také tupým předmětem do obličeje a hlavy. Následně ho škrtila elektrickým kabelem a nejméně šestnáctkrát ho bodla nůžkami do krku.

Holčička utrpěla mnohačetná vážná zranění, přičemž bezprostřední příčinou smrti bylo vykrvácení,“ uvedla žalobkyně Alice Ondrášková.

Matka dítěte u soudu odmítla vypovídat. Promluvila pouze jednou, a to v přípravném řízení před policií. Netajila, že je závislá na pervitinu, nikdy se však neléčila.

V inkriminovaný den byl u ní na návštěvě známý, dcera už spala. „Nejprve jsme si jen povídali. Později jsme si dali pervitin, nitrožilně. Chtěli jsme přejít na sex, ale protože nám to nešlo, tak jsme si znovu jen povídali. Nad ránem mi dal další dávku pervitinu. Sobě ne,“ tvrdila žena. Podle jejích slov začala pociťovat zvláštní stavy.

Sáhl na ni satan

Byla jsem mimo, dostala strach. On mezitím odešel, aniž bych si toho všimla. Pak na mě sáhla nějaká ruka, chlupatá. Myslela jsem, že to byl satan. Pak už si nic nepamatuji. Malou jsem nade vše milovala, dělala jsem vše proto, aby se měla dobře. Lituji toho, co jsem udělala. Postrádám teď smysl života. Strašně mi chybí. Kdyby nebylo léků, které momentálně beru, spáchala bych sebevraždu,“ uvedla dříve obžalovaná matka dítěte.

Jednání bude u olomouckého krajského soudu pokračovat v úterý, kdy budou vyslechnuti svědci, a také ve středu, kdy by mohl být vynesen i rozsudek.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.