Matka osmerčat se pochlubila tím, jak dnes děti vypadají. Každé je jiné a daří se jim skvěle

Nadya Sulemanová se svými osmerčaty
Nadya Sulemanová se svými osmerčaty
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 8. 2022

Nadya Sulemanová (47) v roce 2008 obletěla internet a novinové plátky po celém světě, když odhalila, že čeká osmerčata. Ta se narodila v lednu 2009 a stala se na čas těmi vůbec nejslavnějšími dětmi na planetě. Na nějakou dobu však zmizela ze zraků veřejnosti a jejich matka je ukazuje výjimečně. Nyní zveřejnila snímek, jak aktuálně vypadají. Pro pořad Oprah pak promluvila o tom, jak se nechtěně proslavila.

Neúmyslně se proslavit se podařilo v roce 2008 Nadye Sulemanové, která podstoupila umělé oplodnění a následně prozradila, že čeká osmerčata. Tehdy byla matkou už šesti dětí, byla nezaměstnaná a pobírala podporu. Její těhotenství se tak setkalo s velkým odporem široké veřejnosti. Lidé dokonce chodili pořvávat vulgarity před její dům.

Osmerčata, která dostala jména Noah, Maliyah, Nariyah, Isaiah, Jeremiah, Jonah, Josiah a Makai, se narodila v roce 2009 a dnes jim je už 13 let. Vzhledem k reakcím veřejnosti na počet dětí se je Nadya Sulemanová snažila chránit a jejich snímky dlouho na internet nedávala, nyní ale čas od času udělá výjimku.

"Nejsem celebrita. Jsem pseudocelebrita, která byla katapultována do velkého mediálního světa. Přála jsem si to? Ne. Byla jsem naivní, když jsem si myslela, že se jako matka osmerčat neproslavím? Ano. Kdybych se mohla vrátit zpět v čase, udělám mnoho rozhodnutí úplně jinak," řekla Nadya Sulemanová v rozhovoru pro pořad Oprah.

Jak je vidět z nejnovějšího snímku, zatímco u některých z osmi dětí by člověk velmi snadno poznal, že se jedná o sourozence, jiné jsou od těch ostatních natolik odlišné, že by je snad ani na příbuzné leckdo netipoval. Každé z dětí je jiné, ale všechny rostou do dospělých jedinců a vypadá to, že se jim po boku matky, která se musí pro jejich obživu hodně otáčet, daří velmi dobře.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.