Měla to být běžná operace, ale nakonec ji zabila. Žena po sobě zanechala malého syna, chirurgům hrozí šestileté vězení

Marina Lebeděvová zemřela při operaci nosu
Marina Lebeděvová zemřela při operaci nosu
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 9. 2021

Touha po kráse může někdy vést k ohrožení na životě, mnohdy končí dokonce i fatálně. Smutný osud potkal jednatřicetiletou Marinu Lebeděvovou, která si jen přála změnit tvar nosu a šetřila na to finance. Jenže při operaci došlo k závažným komplikacím a žena zemřela na operačním sále. Zanechala po sobě malého chlapce. Operatérům hrozí až šestileté vězení.

Plastické operace se pro některé ženy a muže staly již rutinou a jsou tací, kteří by estetické úpravy nedokázali spočítat na obou rukách. Pohledná Marina Lebeděvová, která pracovala jako influencerka a stylistka, dlouho toužila po úpravě nosu. Vadil jí tvar i velikost, a tak se rozhodla pro velmi běžnou rhinoplastiku – plastickou operaci nosu. Musela také našetřit peníze, protože operace ji vyšla na čtyři tisíce liber (v přepočtu zhruba 118 000 korun).

Jenže při zákroku nastaly komplikace ve chvíli, kdy Marině začala stoupat teplota – mohl to být nejspíše důsledek podání anestetik a následná reakce na ně. Lékaři soukromé petrohradské kliniky Artibeaut, kde dívka nastoupila k operaci, přivolali v zoufalství záchranáře. Ti se snažili ženě pomoci, bohužel marně. Ředitel Alexander Efremov se vyjádřil následovně:

"Bude provedeno soudní lékařské šetření, ale mohu říci, že jsme operaci provedli podle všech normálních standardů. Pokud by došlo k nějakému porušení, byl by to první případ svého druhu," řekl lékař, jak informoval deník The Sun.

Ještě smutnější skutečností je, že Marina byla vdaná a má malého syna. Ten je nyní v péči otce a oba prožívají nejtěžší chvíle v životě. Muž zemřelé ženy spěchal ze služební cesty zpět do města, kde mu bylo oznámeno, že jeho manželka zemřela. Bylo zahájeno také trestní řízení kvůli podezření z lékařské nedbalosti a chirurgům, kteří Marinu operovali, hrozí v případě odsouzení až šestileté vězení.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.