Meteoroložka: Do Česka míří oteplení, rtuť teploměru půjde nahoru

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 2. 2023

Úterý je nejchladnějším dnem týdne. "Jeho konec přinese až 7 °C a příští týden se můžeme těšit na valentýnské oteplení – teploty budou atakovat 10 °C," uvedla to pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Úterý přineslo další studené ráno – teplota se v 6 hodin pohybovala mezi -13 až -7 °C. Např. v Karlových Varech bylo -12,8 °C, v Liberci -11,6 °C, v Českých Budějovicích -10,1 °C, v Ostravě -11,7 °C a v Praze-Libuši -8,7 °C. O poznání chladněji bylo opět na horách – na Šumavě v Pohoří na Šumavě -26 °C, Horská Kvilda -24 °C, Jizerské hory – Jizerka -25 °C, Jizerka-Rašeliniště -26 °C.

"Jinak bude úterní odpoledne slunečné - jasnou, v Moravskoslezském kraji až polojasnou oblohu zajistí oblast vysokého tlaku vzduchu. Těšit se můžeme na 5 až 9 hodin délky slunečního svitu. Později v Beskydech se během odpoledne může vyskytnout ojediněle slabé sněžení. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi -3 až 1 °C, pocitově -6 až 0 °C," upřesnila předpověď pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí.

Také v noci na středu očekáváme místy silné mrazy. Během noci bude jasno, v Moravskoslezském kraji až polojasno. Po ránu se mohou ojediněle tvořit mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší ranní teploty budou klesat na -3 až -11 °C, ojediněle bude i chladněji. Také středa bude slunečná. Pouze po ránu se mohou ojediněle vyskytovat mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost, přiblížila to pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

"Bude jasno nebo skoro jasno. Těšit se můžeme až na devítihodinovou délku slunečního svitu. Později v Beskydech se během odpoledne může vyskytnout ojediněle slabé sněžení. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi -2 až 2 °C, pocitově -4 až 1 °C," doplnila.

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, jen ojediněle zataženo nízkou oblačností. Noční teploty -4 až -8 °C, ojediněle až -10 °C. Denní teploty 0 až 4 °C. Pocitové teploty po ránu mírně nižší.

V pátek lze od počasí očekávat jasno až polojasno, jen ojediněle zataženo nízkou oblačností. Během odpoledne přechodně až oblačno a ojediněle přeháňky, od středních poloh sněhové. Noční teploty -4 až -8 °C, ojediněle -10 °C. Denní teploty 1 až 5 °C. Pocitové teploty po ránu mírně nižší.

V sobotu bude polojasno až oblačno, místy déšť, od středních poloh sněžení. Noční teploty -2 až -6 °C, ojediněle až -9 °C. Denní teploty 2 až 6 °C. Pocitové teploty po ránu mírně nižší.

V neděli lze očekávat oblačno, ojediněle přeháňky, na horách sněhové. Noční teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 3 až 7 °C. Pocitové teploty po ránu mírně nižší.

"Počátek příštího týdne přinese převážně malou oblačnost a odpolední teploty se budou pohybovat mezi 4 až 10 °C. Hovoříme o takzvaném »valentýnském oteplení«," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.