Meteoroložka odhalila, jak to bude letos se sněhem

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 11. 2022

První vleky se rozjely už během prvního adventního víkendu, a to tradičně zejména v Krkonoších na Černé hoře. "A během následujícího víkendu jich bude v provozu více. Mnoho přírodního sněhu sice padat nebude, ale teploty se budou v hladině 850 hPa (přibližně 1500 m nad mořem - pozn. red.) většinou držet pod bodem mrazu a budou dobré podmínky pro umělé zasněžování," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že pokud nepřijde výrazná obleva před Vánocemi, budou podmínky pro lyžaře na horách na konci roku dobré.

Nejvíce přírodního sněhu leží v ČR na Šumavě – například Plechý hlásí 36 cm, Blatný vrch 30 cm. V Krkonoších je to na Luční a Labské boudě 12 cm, na vrcholcích Jeseníku na Šeráku je 19 cm, v Beskydech na Lysé hoře 6 cm.

V nižších polohách zůstane počasí šedivé nejméně do konce týdne

V úterý bude zataženo, místy mrznoucí mlhy, ojediněle mrznoucí mrholení. Během dne ojediněle polojasno. Ranní teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 1 až 5 °C.

Ve středu se od počasí dá očekávat zataženo, místy mrznoucí mlhy, ojediněle slabé sněžení nebo mrznoucí mrholení. Jen ojediněle polojasno. Ranní teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 1 až 5 °C.

Čtvrtek si přichystá zataženo, místy mrznoucí mlhy, ojediněle slabé sněžení. Ranní teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 1 až 5 °C.

Podobně jako ve čtvrtek bude počasí psát stejný scénář i pro pátek - zataženo, místy mrznoucí mlhy, ojediněle slabé sněžení. Ranní teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 1 až 5 °C.

Počasí na víkend

V sobotu lze očekávat zataženo, místy mrznoucí mlhy, ojediněle slabé sněžení. Ojediněle polojasno. Ranní teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 1 až 5 °C.

V neděli bude zataženo, místy mrznoucí mlhy, ojediněle slabé sněžení. Ojediněle polojasno. Ranní teploty 1 až -3 °C. Denní teploty 3 až 7 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.