Miroslav Kalousek se sešel se synem premiéra. S Babišem mladším jsme probírali lidskou slušnost, prozradil

Miroslav Kalousek a Andrej Babiš mladší
Miroslav Kalousek a Andrej Babiš mladší
Foto: Se svolením Miroslava Kalouska
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 8. 2021

Bývalý poslanec a člen TOP 09 Miroslav Kalousek (60) se sešel se synem premiéra Andreje Babiše (66). Společné setkání u piva si oba muži domluvili, když se Andrej Babiš mladší (38) veřejně omluvil za výroky svého otce. Miroslav Kalousek pro ŽivotvČesku.cz v pondělí uvedl, co na schůzce probírali. "Strávili jsme v družném rozhovoru tři hodiny," popsal bývalý ministr financí.

Slíbili si, že si spolu dají pivo. Nakonec skončili u nealkoholické varianty, i tak se setkání pořádně protáhlo. Schůzka vznikla kvůli tomu, že Babiš junior se Kalouskovi veřejně omluvil za slova svého otce.

Celý příběh se začal psát v roce 2018. Andrej Babiš tehdy v Poslanecké sněmovně o Kalouskovi uvedl, že je »ožrala a zloděj« a také výrok, že »zabil lidi cez padáky«. Miroslav Kalousek se domáhal omluvy soudní cestou. Okresní soud pro Prahu-západ ve středu rozhodl, že Andrej Babiš se za svá slova omlouvat nemusí, rozsudek není pravomocný.

Kdo se ale nečekaně ozval a omluvil, byl premiérův syn. Andrej Babiš mladší navíc Kalouska vyzval, ať s ním zajde na pivo. Schůzka proběhla v pondělí v restauraci Hlučná samota.

"Dnes jsem se sešel na pivu s milým empatickým mladým mužem, který nejevil sebemenší známky duševních potíží. Andrej Babiš junior. Obdivuji ho. Já bych se na jeho místě zbláznil už dávno," uvedl Miroslav Kalousek na svém facebookovém profilu. Pro ŽivotvČesku.cz pak naznačil obsah rozhovoru.

"Strávili jsme v družném rozhovoru tři hodiny. Já k tomu nic moc říkat nebudu, byl to soukromý rozhovor. Já bych ani neřekl, že se probírala politika... Probíraly se elementární limity lidské slušnosti a lidských vztahů," sdělil Miroslav Kalousek pro ŽivotvČesku.cz a dodal, že na orosené pivo vlastně nakonec ani nedošlo.

"Abych řekl pravdu, měli jsme oba dobré důvody si dnes dát nealkoholické pivo, protože oba jsme byli autem. Ale to nealko bylo dobré a dnes nešlo o ty nápoje, dnes šlo opravdu o to povídání," doplnil opoziční politik pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.