Moderátor ČT Jakub Železný je po 13 letech bez partnerky. Matka jeho syna od něj odešla
Dlouhých 13 let byli spolu, následně přišel rozpad jejich vztahu. Moderátor České televize Jakub Železný (49) už netvoří dvojici s matkou svého dvanáctiletého syna Šimona Markétou Smílkovou (38). Pro ŽivotvČesku.cz ohledně procesu, který v člověku probíhá po rozchodu, promluvil specialista na rodinu a partnerské vztahy - psycholog Jeroným Klimeš (55).
"Už nejsme s Jakubem spolu, rozešli jsme se před několika lety, jen se o tom nevědělo, odešla jsem od něj. K otci mého dítěte mám ale úctu," cituje deník Blesk pohlednou dnes už expartnerku populárního »spíkra«. Proč na rozpad vztahu došlo, neuvedla. Že dvojice netvoří pár, uvedl i portál Super.
O soukromí moderátora se obecně moc neví. V médiích je s jeho jménem spojeno nejvíce snad jen narození jeho syna Šimona. Když před lety přišel na svět, Markéta Smílková se vyznala ze svých emocí.
"Nejmenší, nejkrásnější, náš nejmilovanější a hlavně zdravý Šimonek Železný. Nedá se to ani slovy vypovědět, jak je to krásné, pořád v hlavě slyším tlukot jeho srdíčka na monitoru, když byl ještě v bříšku, a teď je skutečně s námi," radovala se v roce 2011 jeho maminka, která je aktuálně jako doprovod se svou kamarádkou Janou Doleželovou (41) na zahájení zimní sezóny v Nízkých Tatrách.
Jak přežít rozchod po tak dlouhé době, přiblížil psycholog Jeroným Klimeš. Jednou z rad, kterou lidé po rozchodu poslouchají ze strany blízkých, je zaměstnat se a vyvíjet jakoukoliv aktivitu, která mozku nedovolí přemýšlení nad bývalým partnerem. Ani to se ale nesmí přehánět, nadměrná aktivita jakéhokoliv druhu může dokonce vést zpět k depresím. Pokud člověk po rozchodu něco skutečně potřebuje, je to rovnováha ve všech směrech.
"Rozchod se podobá propadnutí do ledové vody. Je to, jako když se pod člověkem prolomí led, který ho drží v relativní pohodě. Asi tak tři měsíce trvá, než se dostane na tenký led, po něm se musí poměrně dlouho plazit a nedělat vylomeniny. Po třech měsících lidé říkají, že když je jim fajn, tak se poprvé usmějí. Po té době už dokážou začínat žít v pohodě za předpokladu, že všechno dělají správně, ale úplně všechno. Musí mít dostatek spánku, přiměřené jídlo, dostatek sociálních kontaktů a tolik práce, kolik zaplní čas. Začne-li ten člověk něco přehánět, například dlouho nejí, intenzivně sportuje nebo se v práci pouští do moc divokých projektů, tak to má za následek, že se začne zase propadat do depresí. Toho člověka je třeba držet v mírné a pestré aktivitě ve všech směrech zároveň. Není dobré ani lézt do jiných postelí a začínat náhradní vztahy, protože z toho zase čouhají malé rozchody," dodal špičkový psycholog Jeroným Klimeš pro ŽivotvČesku.cz.
Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.