Moderování, práce před kamerou a vaření u lidí. Roman Staša prozradil své cíle pro letošní rok

Vítěz soutěže pro amatérské kuchaře Roman Staša
Vítěz soutěže pro amatérské kuchaře Roman Staša
Foto: Se svolením Romana Staši
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 1. 2021

Prošel těžkou zkouškou v soutěži amatérských kuchařů a ve finále porazil ambiciózní Pavlínu Lubojatzky (25). Řeč je o Romanu Stašovi (32), který krátce po posledním díle soutěže našel své uplatnění v netradičním podnikatelském záměru. Aktuálně ho ale kvůli vládním restrikcím nevykonává. V závěru roku si jako silvestrovské zpestření zkusil moderovat sportovní události na nejsledovanější tuzemské televizní stanici a role moderátora mu »zachutnala«. Pro ŽivotvČesku.cz Roman prozradil, jaké má cíle pro letošní rok.

Roman s koncem soutěže hledal své uplatnění, v němž by zúročil své dovednosti. A přišel s poměrně zajímavým podnikatelským konceptem. "Vařím u lidí v jejich domácnostech. Můj projekt se jmenuje Bez adresy, kdy dojíždím po celé republice. Na výběr je buď čtyřchodové menu, nebo potom tříchodové finálové menu ze soutěže," prozradil pro ŽivotvČesku.cz bývalý juniorský hokejový reprezentant, který byl před soutěží jen kluk, co se živí jako osobní trenér a rád griluje.

Ovšem Česko před několika dny skočilo v protiepidemickém systému PES do nejhoršího pátého stupně. Roman si tak musel dát nucenou pauzu.

"Aktuálně nemohu kvůli vládním opatřením vařit, ale věřím, že se to brzy změní. Moje sny a cíle pro letošní rok jsou celkem jasné, věřím, že dojde k rozvolnění a budu moct vařit u Honzy Punčocháře u něj v restauraci, na to se hodně těším. A teď už vím, že do konce dubna budu vařit u lidí, protože mám poměrně dost objednávek se svým projektem, takže doufám, že tohle bude pokračovat dál, což mě hrozně moc baví," promluvil pro ŽivotvČesku.cz o svém aktuálním životě a přáních charismatický Roman Staša.

Na Silvestra si nositel titulu MasterChef vyzkoušel, jaké je moderovat sportovní relaci v rámci večerního zpravodajství na nejsledovanější komerční tuzemské stanici. A práce se mu moc líbila.

"Zkusil jsem si moderovat sportovní události, což mi moc nešlo, ale líbilo se mi to a určitě na sobě zapracuji. A hodně by mě potěšilo, kdyby si mě Nova nějak nechala v rámci nějakého pořadu, nebo bych s ní mohl spolupracovat, tak si myslím, že by mě to moc bavilo," dodal pro ŽivotvČesku.cz Roman Staša, který stál v roli moderátora před kamerou úplně poprvé. I když je pravdou, že pár chyb se v jeho projevu našlo, pro řadu diváků byl lidově řečeno »koukatelný«.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.