Mokrá nálož pro Česko: O víkendu hrozí krupobití, v týdnu se přidají mlhy

Meteorologové varují před mlhami.
Meteorologové varují před mlhami.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 6. 2020

Tropické teploty, na které se mnozí těší, pokazí očekávané bouřky, které se přeženou přes celé území Česka. Nově meteorologové upozornili, že se kromě kroup zřejmě přidají mlhy.

"Před námi je relativně teplejší týden, kdy se nejnižší teploty budou pohybovat od 17 do 11 °C a maximální teploty budou vystupovat převážně na 21 až 27 °C. V druhém a třetím předpovědním týdnu se týdenní teploty příliš měnit nebudou, což znamená, že se do začátku července budou udržovat na rozhraní normálních a nadnormálních teplot," tvrdí odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Teploty se zmírní až na přelomu měsíců června a července. Dešťové přeháňky budou podle scénáře i v průběhu příštího týdne. Experti se domnívají, že může docházet k výkyvům počasí a deštivé dny vystřídá sucho. Čeká nás tedy počasí jako na houpačce.

Mlhy máme očekávat zejména koncem nadcházející týdne a začátkem následujícího. V období od 15. do 21. června teploty během dne nepřesáhnou 27 °C, klesnout mohou až na 21 °C, noční teploty se budou pohybovat mezi 11 až 15 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.