Reklama:

Monika Babišová zhodnotila volby do Sněmovny: Češi budou koukat. Dobře jim tak

Monika Babišová s manželem
Monika Babišová s manželem
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 10. 2021

Průběh voleb do Sněmovny a sčítání hlasů sledovala s napětím Monika Babišová (47), která pevně stála za svým manželem Andrejem Babišem a doufala (67), že hnutí ANO volby drtivě ovládne. To se ale nestalo. "Až přijde Praha, tak ta to může hodně změnit," uvedla pro ŽivotvČesku.cz v průběhu sčítání, když to ještě vypadalo pro ANO dobře. A měla pravdu - ke změně došlo. Když začaly chodit výsledky z velkých měst, začala koalice SPOLU náskok ANO výrazně stahovat.

Reklama:

Monika Babišová pro ŽivotvČesku.cz v sobotu po obědě uvedla, že výsledky očekává s velkým napětím. To ještě doufala, že hnutí ANO zvítězí s takovým náskokem, který jejímu manželovi umožní sestavit vládu, která bude mít důvěru.

Reklama:

Když bylo sečteno 25 procent volebních okrsků, tak hnutí ANO mělo 30 procent a koalice SPOLU na druhém místě výrazně zaostávala. Koalice PirSTAN pak byla od ANO zcela odříznutá. Monika Babišová ale tušila, že Praha a velká města mohou výsledky začít měnit.

"Zatím je to skvělé, ale víte jak... Až přijde Praha, tak ta to může hodně změnit," uvedla manželka českého premiéra pro ŽivotvČesku.cz. A měla pravdu, když začala chodit data z velkých měst a metropole, začal se náskok ANO rychle ztenčovat. Hnutí Andreje Babiše v sobotu večer začalo automobilovou terminologií připomínat vůz, kterému pár kilometrů před cílem došel benzín v nádrži a jede na setrvačnost.

V sobotu po 18. hodině se situace definitivně zlomila, koalice SPOLU přeskočila hnutí ANO a vykročila k vítězství ve volbách. Obyvatelé Prahy potvrdili, že chtějí změnu a do čela vystřelili partu kolem Petra Fialy (57). Monika Babišová v bodě zlomu dostala dotaz, zda si myslí, že Češi budou nakonec koukat z výsledků voleb. "To tedy budou... Ať mají, co chtějí, dobře jim tak," odpověděla Monika Babišová, které je jasné, že SPOLU udělá vše pro to, aby se s funkcí »paní premiérové« co nejrychleji rozloučila.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: