Monika Babišová zhodnotila volby do Sněmovny: Češi budou koukat. Dobře jim tak

Monika Babišová s manželem
Monika Babišová s manželem
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 10. 2021

Průběh voleb do Sněmovny a sčítání hlasů sledovala s napětím Monika Babišová (47), která pevně stála za svým manželem Andrejem Babišem a doufala (67), že hnutí ANO volby drtivě ovládne. To se ale nestalo. "Až přijde Praha, tak ta to může hodně změnit," uvedla pro ŽivotvČesku.cz v průběhu sčítání, když to ještě vypadalo pro ANO dobře. A měla pravdu - ke změně došlo. Když začaly chodit výsledky z velkých měst, začala koalice SPOLU náskok ANO výrazně stahovat.

Monika Babišová pro ŽivotvČesku.cz v sobotu po obědě uvedla, že výsledky očekává s velkým napětím. To ještě doufala, že hnutí ANO zvítězí s takovým náskokem, který jejímu manželovi umožní sestavit vládu, která bude mít důvěru.

Když bylo sečteno 25 procent volebních okrsků, tak hnutí ANO mělo 30 procent a koalice SPOLU na druhém místě výrazně zaostávala. Koalice PirSTAN pak byla od ANO zcela odříznutá. Monika Babišová ale tušila, že Praha a velká města mohou výsledky začít měnit.

Není vůbec snadné žít v souladu s mediálním prostředím jakožto známá osobnost. Zpěvačka Ewa Farna (28) se v minulosti stala dokonce obětí útoků ze strany bulváru, který měl potřebu neustále řešit její širší boky a plnější tvary. Promluvila o tom, proč začala přibírat a emocích, které prožívala v době nejsilnějšího nátlaku. Podle zkušené internistky a televizní osobnosti Kateřiny Cajthamlové (59) existuje jediný zaručený recept na efektivní hubnutí. "Jedinou obecnou radou pro každého je to, aby navštívil svého lékaře a z rozborů krve se zjistil pravý důvod navyšování hmotnosti," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

"Zatím je to skvělé, ale víte jak... Až přijde Praha, tak ta to může hodně změnit," uvedla manželka českého premiéra pro ŽivotvČesku.cz. A měla pravdu, když začala chodit data z velkých měst a metropole, začal se náskok ANO rychle ztenčovat. Hnutí Andreje Babiše v sobotu večer začalo automobilovou terminologií připomínat vůz, kterému pár kilometrů před cílem došel benzín v nádrži a jede na setrvačnost.

Za každým úspěšným mužem stojí silná a obětavá žena. Monika Babišová (47) a Lydie Franka Bartošová (38) silné ženy jsou, obě si už zvykly, že jejich partneři jsou v jednom kole a domů se chodí hlavně vyspat. Kampaň byla náročná, povolební vyjednávání budou zřejmě připomínat cestu džunglí. Silní muži budou potřebovat, aby jim manželky jistily záda. "Je pracovitý, opravdu umí dřít," řekla pro ŽivotvČesku.cz o manželovi Monika Babišová. "Ivan je lidský a umí se omluvit," prozradila o Bartošovi pro ŽivotvČesku.cz jeho okouzlující manželka.

V sobotu po 18. hodině se situace definitivně zlomila, koalice SPOLU přeskočila hnutí ANO a vykročila k vítězství ve volbách. Obyvatelé Prahy potvrdili, že chtějí změnu a do čela vystřelili partu kolem Petra Fialy (57). Monika Babišová v bodě zlomu dostala dotaz, zda si myslí, že Češi budou nakonec koukat z výsledků voleb. "To tedy budou... Ať mají, co chtějí, dobře jim tak," odpověděla Monika Babišová, které je jasné, že SPOLU udělá vše pro to, aby se s funkcí »paní premiérové« co nejrychleji rozloučila.

V úterý probíhalo jednání imunitního a mandátového výboru, ten vydání bývalého premiéra An...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu