Zpěvačka Ewa Farna popsala, proč začala výrazně přibírat. Odbornice na hubnutí vysvětlila, jak se zbavit kilogramů navíc

Zpěvačka Ewa Farna
Zpěvačka Ewa Farna
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 10. 2021

Není vůbec snadné žít v souladu s mediálním prostředím jakožto známá osobnost. Zpěvačka Ewa Farna (28) se v minulosti stala dokonce obětí útoků ze strany bulváru, který měl potřebu neustále řešit její širší boky a plnější tvary. Promluvila o tom, proč začala přibírat a emocích, které prožívala v době nejsilnějšího nátlaku. Podle zkušené internistky a televizní osobnosti Kateřiny Cajthamlové (59) existuje jediný zaručený recept na efektivní hubnutí. "Jedinou obecnou radou pro každého je to, aby navštívil svého lékaře a z rozborů krve se zjistil pravý důvod navyšování hmotnosti," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Od počátku své hudební kariéry má za sebou obrovské úspěchy – ať už řadu ocenění, davy fanoušků a koncerty, které praskají ve švech. Ewa Farna měla vždycky tah na branku a nechyběl jí obrovský talent, který prokázala už v dětském věku. Tím, že se proslavila jako dvanáctiletá dívka, byl ještě evidentnější její vývoj z děvčete v dospělou ženu.

V jeden čas se na ni především bulvární média hodně zaměřila a neustále poukazovala na její plnější tvary, které sice neodpovídaly parametrům modelek s mírami 90-60-90, ale nebylo na nich nic nenormálního. Rostoucí útoky se pochopitelně podepsaly na psychice nyní pyšné maminky dvouletého syna Artura, kterého má s manželem Martinem Chobotem.

V rozhovoru pro podcast s názvem Follow Your Magic popsala, co prožívala poté, co se její tělo začalo viditelně měnit. "Začala jsem zpívat ve věku 12 let, to znamená, že jsem byla dítě. Pak se přirozeně ženské tělo mění v ženu a je to nějaký hormonální koktejl, kterým si musí každý projít a vyrovnat se s tím. Je to normální. V tomto křehkém období se to začalo dít, najednou jsem měla boky, najednou jsem měla prsa a byla jsem žena, už jsem nebyla to dětské a holčičí tintítko. Myslím si, že to bylo v období, kdy jsem byla v SuperStar jako porotkyně. Tam se to začalo víc projevovat – bylo mi asi 18 nebo 19 let. Zpětně nechápu, co ta média natolik fascinovalo v tom, jak vypadám. Poté jsem podle mě začala nabírat v reakci na to, že o mně tak psali. Naopak jsem šla proti tomu, všude kolem se to řešilo, jenom já jsem to neřešila. Nikdy jsem nebyla člověk, který by jedl strašně moc nějakého junk foodu nebo se přejídal, pil sladké perlivé nápoje po litrech. Zároveň mě mrzelo, že skrze média plyne do společnosti zpráva, že pokud nemáš velikost 34 nebo 36 a vypadáš jako Ewa, tak je to špatně," řekla nadaná zpěvačka, která se v roce 2006 stala Objevem roku v hudební anketě Český slavík.

Přibírání může být podle renomované internistky a psychoterapeutky Kateřiny Cajthamlové následkem hned několika příčin. Potvrzuje, že na navyšování hmotnosti mohou mít vliv právě i nervy.

"Důvodů přibírání je opravdu nespočet. Základem efektivního hubnutí je návštěva lékaře, který zjistí, proč člověk přibral. Bez toho to zkrátka nejde, protože lidé mají různé zdravotní problémy – někdo je diabetik, někdo je hormonálně postižen, někdo se vůbec nehýbe a další má zase stresy. Jedinou obecnou radou pro každého je to, aby navštívil svého lékaře a z rozborů krve se zjistil pravý důvod navyšování hmotnosti," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.