Monika Trávníčková popsala zásah mužů zákona. Podle policie byl důvod výjezdu ale zcela jiný

Monika Trávníčková a její manžel Pavel Trávníček.
Monika Trávníčková a její manžel Pavel Trávníček.
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 6. 2021

V noci z pátku na sobotu zasahovala v Mnichovicích u Prahy policie v rodině herce Pavla Trávníčka (70). Jeho manželka Monika Trávníčková (35) tvrdí, že policii zavolala, protože měla strach o manžela a o syna. Policejní mluvčí ale uvedl, že hlídka zasahovala kvůli narušení občanského soužití mezi partnery. "Policejní hlídka vyjížděla do Mnichovic k řešení případu narušení občanského soužití mezi partnery. Nemám k dispozici informace, zda hlídku přivolal muž, či žena," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí policie Praha – venkov Zdeněk Chalupa.

V rodině herce Pavla Trávníčka není klid. Slavný princ z Popelky pro Blesk uvedl, že policie do jeho domácnosti přijela na popud jeho manželky. "Monika na nás zavolala policii. Dnes v noci policie prohledala můj dům na udání Fialové - Trávníčkové," uvedl Pavel Trávníček.

Zásah potvrdil také policejní mluvčí. Podle něj se případ dál prošetřuje. "Bylo to v sobotu krátce před druhou hodinou ranní. Policejní hlídka vyjížděla do Mnichovic k řešení případu narušení občanského soužití mezi partnery. Nemám k dispozici informace, zda hlídku přivolal muž, či žena. Více se k tomu případu vyjadřovat nebudeme, je to v současné době ještě v prověřování. Případ by případně byl předán příslušnému správnímu orgánu k projednání, pokud bude případ i dále kvalifikován jako přestupek proti občanskému soužití," popsal pro ŽivotvČesku.cz mluvčí policie Praha – venkov Zdeněk Chalupa.

Moniku Trávníčkovou redakce ŽivotvČesku.cz oslovila v úterý, aby se k celé věci vyjádřila. Odmítla to, že věc komentovat nebude. Ve středu dopoledne ale prohlášení připravila.

"Situace, která se táhne už delší dobu, mě velmi znepokojuje a hlavně mi narušuje mé pracovní vztahy a ráda bych tomu udělala přítrž. Celá záležitost je práce jednoho člověka, který se mě snaží pošpinit a zamezit mi v pracovních závazcích. Lidská závist a to, že se vám daří a jste úspěšní v práci, nezná hranice. Já svou práci vykonávám na 100 procent a dělám ji s láskou a jsem moc šťastná, že se mi daří. A to, že zastupuji kromě svého manžela i jiné umělce, a udělala jsem si produkční skupinu, je jedině dobře, neboť jsme v době covidové pracovali také na 100 procent a proto prosím o respektování soukromí a prosím, obracejte se na našeho právního zástupce. Jen potvrzuji, že jsem policii volala z toho důvodu, že jsem měla strach o manžela a malého, neboť mi nereagoval na telefon a pak neotvírali večer. Takže jsem musela přivolat policii, aby zjistili, zda je vše v pořádku, zdali se něco nepřihodilo. Toť vše a teď mne omluvte, můj program je nabitý," napsala manželka populárního herce, která pracuje jako manažerka pro houslového virtuosa Jaroslava Svěceného.

Právě sympatický hudebník má být jádrem sváru. Už v březnu se objevily informace, že u Trávníčků to skřípe.

"Monika se rozhodla žít s J. Svěceným a Maxmiliána, kterého vždycky šoupne na Moravu, a já s tím nemůžu nic dělat. Kdo mi pomůže neztratit syna. P. Trávníček." Tento příspěvek se objevil na facebookovém profilu Divadla Pavla Trávníčka. Druhý den Monika Trávníčková uvedla, že na stránky se někdo musel nabourat.

Pro ŽivotvČesku.cz se k celé věci vyjádřil také hudebník Jaroslav Svěcený. Ten řekl, že pokud by měl být dále spojován s Monikou Trávníčkovou jinak, než pouze v souvislosti s pracovními aktivitami, musel by spolupráci ukončit.

"Nechápu ale, kdo píše takové blbiny. Já už jsem jednou na to reagoval. Monika Trávníčková mi dělá manažerku. Pokud by to mělo takto fungovat dál, tak s paní Trávníčkovou spolupracovat nemohu, aby mě někdo osočoval z něčeho, co není pravda a psal o mně lži, tomu bych já musel udělat rychlou přítrž. Je to nesmysl a lež. Paní Trávníčková mi dělá manažerku a to je všechno. Připravujeme koncert a zabývám se prací. Co s tím nyní mám dělat? Já se dostal do něčeho, o čem nic nevím. Já se jednou vyjádřil a to je všechno, nevím, co bych k tomu dodal. Zabývám se kulturou a co dělají manželé Trávníčkovi ve svém volném čase, to nevím. Pro mě je to kolegyně, která se mnou pracuje. Pokud by to takto mělo jít dál, museli bychom spolupráci ukončit. Připravuji čtyři festivaly, média nečtu, nemám čas zabývat se tím, jestli někdo spekuluje nad nějakými blbostmi. Je to blbost a já s nimi nebydlím. Je to celé absurdní," řekl pro ŽivotvČesku.cz uznávaný umělec.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.