Mrazivý víkend a pak se už dočkáme. Meteoroložka prozradila, kdy přesně dorazí příjemné předjaří

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

Do Česka dorazilo před pár dny jarní počasí, o víkendu stoupaly teploty vysoko nad nulu a lidé se těšili z příjemného klima. Jenže už o víkendu přijde výrazná změna, sněžení bychom se mohli dočkat i ve středních polohách a ranní teploty budou opět mrazivé. "Nejchladnější dny máme před sebou o víkendu, kdy v ranních minimech bude teplota klesat k mínus 10 stupňům Celsia," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že následně se oteplí.

O víkendu se na naše území vrátí na chvíli opět zima, která bude nepříjemná zejména v ranních hodinách. "Výraznější nárůst teplot vzduchu až na těch 15 stupňů Celsia ve výhledech není. Nejchladnější dny máme před sebou o víkendu, kdy v ranních minimech bude teplota klesat k mínus 10 stupňům Celsia a v odpoledních maximech to budou 4 stupně Celsia," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová předpověď na sobotu a neděli. Pak přijde ale změna.

"V pondělí a úterý se dají očekávat teploty okolo 7 až 8 stupňů Celsia. Následně až do konce týdne to bude okolo 10 stupňů Celsia, ale s tím, že v ranních minimech budou ještě teploty klesat pod bod mrazu a na většině území Česka se dočkáme deště nebo dešťových přeháněk. Budeme tedy potřebovat deštník a nebudou to příjemné azurové dny, ale tím, že teploty budou dostatečně vysoko a bude poměrně velké množství srážek, měla by se příroda rychleji probouzet, tedy celkový vjem z počasí bude relativně příjemný, půjde o takové předjaří," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová, kdy se opět výrazněji oteplí.

Tragická událost zasáhla kapitána HC Oceláři Třinec Petra Vránu (35), jehož manželka(†35) utonula, když chtěla sama zachránit život psovi.

Duben je měsícem, který přináší výrazné výkyvy teplot. Přesto, že astronomické jaro už zač...

V podobném duchu pak bude počasí pokračovat až přibližně do konce měsíce. Následně by se lidé konečně mohli zaradovat z vyšších teplot.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.