Muž adoptoval nešťastnou fenku z útulku a dal jí nový domov. Krátce nato ho zachránila před jistou smrtí

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Publikováno: 8. 2. 2021

V New Jersey se odehrál příběh, který je jasným důkazem, že psi jsou milující přátelé a členové rodiny. Muž jménem Brian se rozhodl pořídit si psa z útulku a vydal se do zařízení zvaného Ramapo-Bergen Animal Refuge, kde si okamžitě zamiloval šestiletou fenku Sadie. Vzal si ji domů, aby jí zajistil lepší život. Tou dobou netušil, že i ona už brzy zachrání život jemu.

V útulku Ramapo-Bergen Animal Refuge v New Jersey se nachází spousta psů, kteří potřebují speciální zacházení. Takovým psem byla i fenka německého ovčáka Sadie, které se předchozí majitelé vzdali, když se stěhovali a nemohli si ji do nového domova vzít s sebou.

Sadie byla v útulku smutná, na její psychice se podepisovalo, že přišla o jedinou rodinu, kterou do té doby měla. Zaměstnanci věděli, že jí musí najít nový domov. V inzerátu ale museli varovat zájemce, že je fenka nervózní, nemá ráda muže, a člověka, kterého miluje, chce za každou cenu chránit. To její umístění nějaký čas komplikovalo.

Do útulku se s touhou po novém psím příteli přijel podívat muž jménem Brian. Sadie ho zaujala na první pohled a i když věděl, že nemá ráda muže, byl do pouhých 30 minut rozhodnutý, že si ji vezme. "Vycítil jsem, že je to skvělá fenka, musel jsem ji adoptovat. Chvíli po příjezdu už jsem si ji vezl domů," řekl při konverzaci se zaměstnanci útulku, která byla zveřejněna na jeho stránkách.

A Very Special RBARI Story! RBARI Alumni Sadie saved owner’s life, as she drags him to help after suffering a...

Zveřejnil(a) Ramapo-Bergen Animal Refuge dne Úterý 2. února 2021

Brian a Sadie si skoro okamžitě vytvořili silné pouto. "Byl jsem schopný a ochotný pracovat s problémy, které měla, dal jsem jí domov a hlavně lásku, kterou si zasloužila. Bylo to mé nejlepší rozhodnutí, protože je milující a je teď moje nejlepší kamarádka," přiznal majitel dnes už šťastné fenky, která díky němu našla nový domov a také člověka, který vnesl do jejího života znovu radost.

Co ale Brian při adopci nevěděl je to, že zatímco on dal Sadie šanci na lepší život, ona mu brzy dá šanci na život delší. Jen pár týdnů poté, co fenku adoptoval, měl během jedné noci infarkt.

"Když se to stalo, nehnula se ode mě a byla ve stresu, protože viděla, jak bezmocně ležím na zemi. Chytil jsem se jejího obojku a ona věděla, že mi musí pomoct," vzpomíná Brian na noc, kterou by bez Sadie pravděpodobně nepřežil.

Medicína za poslední desetiletí postoupila významně vpřed, ale stále existují věci, které ani lékařská věda nedokáže racionálně vysvětlit. Tím je například klinická smrt, o jejímž prožitku mluví stále více lidí. Zdaleka nejde o často zmiňovaný tunel a světlo. Nadcházející konec někteří lidé dokážou mnohdy vycítit a dokonce se propojit i s někým dalším. "Určité fyziologické projevy jsou prokazatelné. V životě jsem zažil celou řadu případů lidí, kteří prožili takzvanou klinickou smrt," řekl renomovaný psychiatr pro ŽivotvČesku.cz.

Když se vysloví jméno Regina Holásková (44), řada lidí si vybaví televizní reality show Vy...

Fenka posbírala veškeré své síly a svému milujícímu pánovi pomohla. "Díky ní jsem se po zemi dokázal dostat k telefonu a přivolat si pomoc," uvedl muž, kterému adoptovaná Sadie zachránila život. Brian je stále v péči lékařů a jeho zachránkyně prozatím zůstává u jeho bratra.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.