Muž, který naučil Čechy nejíst blafy, nahradil Radka Kašpárka v MasterChefovi. Zdeněk Pohlreich zhodnotil pořad a porotce

Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich
Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich
Foto: Se svolením TV Nova
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 11. 2021

Patří mezi oblíbené tváře gastronomických pořadů, v nichž vaří a ukazuje své kuchařské schopnosti. Tentokrát se však zhostil role porotce oblíbené televizní soutěže amatérských kuchařů, kteří bojují o cenný titul. Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich (64) pro ŽivotvČesku.cz popsal, jak si užil hostování a zda by přijal nabídku na trvalé »porotcování«. "Podle mě se toho chlapci zhostili dobře a vedou si moc fajn. Kdybych věděl, že tím nikoho přímo neohrožuju nebo nějak nevytlačuju, tak bych o tom asi klidně přemýšlet mohl. Určitě jsem přísný, ale spravedlivý," řekl.

Nekompromisní boj talentovaných kuchařů-amatérů, kteří mnohdy předvádí obdivuhodné výkony a pod tlakem překonávají sami sebe. I tak by se dala představit gastronomická show, kterou vysílá nejúspěšnější komerční televizní stanice, která u diváků boduje a nabízí opravdovou podívanou. Velký podíl na tom má také trojice skvělých porotců v čele s michelinským šéfkuchařem Radkem Kašpárkem (40), dále Janem Punčochářem (42) a Přemkem Forejtem (34). Právě »šéfa« poroty kvůli akutní operaci páteře zastoupil na dvě soutěžní kola neméně známý mistr kuchyně Zdeněk Pohlreich.

"Docela jsem si to užil. Ze soutěžících jsem ani nebyl překvapený, zhruba jsem očekával, že to bude takové, jaké to pak ve skutečnosti bylo. Žádné významné překvapení se tam neodehrálo. Myslím, že to bylo naprosto v pohodě. Určitě jsem přísný, ale spravedlivý," vyjádřil se Zdeněk Pohlreich pro ŽivotvČesku.cz s tím, že pokud by dostal nabídku působit jako porotce MasterChefa trvale, má k tomu své pro, ale také proti.

"Asi bych o tom neuvažoval, netuším... Rozdělali si to kluci, kteří tam jsou teď a já bych se jim do toho rozhodně nechtěl jakkoli plést. Je to jejich věc. Vůbec o tom tímto směrem neuvažuju, vzal jsem to jako záskok za Radka Kašpárka, který měl akutní zdravotní problém. A zdali bych přemýšlel o tom, jestli to mám dělat trvale, nebo ne, to mě popravdě opravdu nenapadlo. Kdybych věděl, že tím nikoho přímo neohrožuju nebo nějak nevytlačuju, tak bych o tom asi klidně přemýšlet mohl. Nemyslím si však, že je to v tuto chvíli vůbec pravděpodobné. Podle mě se toho chlapci zhostili dobře a vedou si moc fajn, dělají to hezky. Určitě nejsem ten, kdo by se jim do toho chtěl nějak montovat," dodal pro ŽivotvČesku.cz oblíbený šéfkuchař, který je mimo jiné také zkušeným restauratérem a na televizních obrazovkách si ho diváci oblíbili v pořadu, kde se snažil zachránit restaurační podniky a hospody, které byly na pokraji existenční krize.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.