Múza Karla Schwarzenberga si své mecenáše udržuje nejsilnější zbraní. Svůdná Jana popsala svůj "pracovní nástroj"

Jana Vopěnková
Jana Vopěnková
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 11. 2023

Po smrti Karla Schwarzenberga se v mediálním prostoru zavzpomínalo i na jeho »kamarádku« Janu Vopěnkovou. S tehdejší blondýnkou se poprvé ve společnosti čestný předseda TOP 09 ukázal v roce 2013. Atraktivní "ramlice", jak ji média začala označovat, se netajila tím, že přátelství s knížetem jí přinášelo i finanční benefity. O ty ale v důsledku jeho smrti přišla. Vopěnková se v minulosti vytasila na sociální síti Instagram se svou nejsilnější zbraní - zadečkem, který dle jejích slov hodlá využívat na maximum, dokud to půjde. Je tedy pravděpodobné, že o finanční podporu od jiného obdivovatele nepřijde. »Ramlice« změnila vzhled a svůj »pracovní nástroj« si udržuje stále ve formě. Na politického titána, který měl pro atraktivní Janu slabost, zavzpomínal pro ŽivotvČesku.cz i bývalý prezident Miloš Zeman.

Do povědomí veřejnosti se dostala Jana Vopěnková v roce 2013, kdy ji bývalý kandidát na prezidenta Karel Schwarzenberg vyvedl do společnosti při příležitosti předávání hudebních Slavíků. O tehdy neznámé krásce se začalo proslýchat, že s oblíbeným politikem udržuje nadstandardní vztahy. Dvojice spolu chodila na večeře a zřejmě nejen to.

Atraktivní Jana se ani zdaleka netají tím, že ráda a často využívá své ženské zbraně. Na svůj instagramový profil před třemi lety umístila odvážnou fotografii svého pozadí, ke které připojila všeříkající komentář. "Dokud mám hezkej pevnej zadeček, tak ho hodlám dobře využít! Jednou mi zvadne a už se za ním nikdo neotočí! Ženská, která má zadek, za kterým se chlapi přestanou otáčet, není už k ničemu," napsala kráska ke snímku své největší přednosti na Instagramu.

Takzvaná ramlice se na jaře letošního roku svěřila webu Super.cz s tím, že s finanční podporou od Karla Schwarzenberga počítá i dávno po jejich rozchodu. "Ano, stále se přátelíme. Dnes mi napsal zrovna. Já mu dnes psala, jak se má. On mi odepsal, že polopos*aně. On je hrozně vtipný. Byl teď hodně nemocný, jsem ráda, že je v pořádku, máme se brzy vidět. Teď jsem měla přítele, tak mi pomáhal finančně on, ale už spolu nejsme. Karel mi asi zase pomůže, já na to hodně spoléhám. Je to ode mě hnusný, ale on mi vždycky pomohl," uvedla Vopěnková, jež se také nechala slyšet, že bývalý kandidát na prezidenta pro ni představoval jednu z nejdůležitějších osob v jejím životě.

Jana Vopěnková se bude muset se ztrátou oblíbeného politika vyrovnat, stejně jako spousta dalších osob, které s Karlem Schwarzenbergem pojilo letité přátelství. Například i Miloš Zeman, jenž pro ŽivotvČesku.cz na politického titána zavzpomínal.

"Vážil jsem si Karla Schwarzenberga jako svého soupeře v prezidentské volbě a rád jsem s ním diskutoval i poté, co jsme se oba stali důchodci na invalidním vozíku. Naposledy jsme se nedávno setkali na jeho zámku v Dřevíči, bylo to velice příjemné a milé setkání," sdělil pro ŽivotvČesku.cz Miloš Zeman, kterého smutná zpráva zastihla v jeho lánském domě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.