Na dětském hřišti se zaklínila na atrakci. Matka tří dětí odmítla bypass žaludku a zhubla téměř 90 kilogramů

Janine Furrová zhubla 89 kilogramů
Janine Furrová zhubla 89 kilogramů
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 5. 2021

Obezita bývá často spojena s řadou nepříjemných situací, které mohou člověka s nadbytečnými kilogramy potkat. Matka tří dětí Janine Furrová zažila trapnou chvíli, když se zaklínila na dětském hřišti v jednom ze zábavních zařízení. Tehdy si uvědomila, že se postupně projídá k vážnému problému, který vážně ohrožoval její zdraví. Přesto, že dostala nabídku podstoupit bypass žaludku, rozhodla se vybojovat si zdravou váhu vlastními silami. Podařilo se jí shodit více jak polovinu původní váhy.

Váha a obezita jsou tématem, které řeší dnes a denně lidé po celém světě. Janine Furrová z anglického Netherfieldu vychovávala milované děti, kterým se snažila dopřát nejlepší péči. Zapomněla však sama na sebe a velké prozření přišlo až tehdy, když se zasekla na jedné z atrakcí na dětském hřišti.

"Vždycky jsem byla docela při těle a často jsem trpěla bolestmi v kolenou, chtěla jsem se změnit. V době, kdy jsem vážila nejvíc, jsem se snažila vyhýbat dlouhým procházkám nebo chůzi do schodů. Občas pro mě bylo těžké hrát si s dětmi. Dávala jsem svému tělu zabrat. Ale poslední kapkou bylo, když jsem se snažila dostat na atrakci buvola na dětském hřišti a uvízla jsem na ní. Cítila jsem se ponížená, lidé se mi smáli. To mi srazilo sebevědomí. Muselo mi to pomoct, došlo mi, že se sebou musím něco udělat," vzpomínala Janine Furrová pro irský Mirror.

:)

Zveřejnil(a) Janine Furr dne Pondělí 6. ledna 2020

Od lékařů dostala doporučení, aby podstoupila bypass žaludku, který by jí pomohl zredukovat konzumaci jídla a dopomohl k hubnutí. Ten však odmítla a rozhodla se pro životní proměnu po vlastní ose. Připojila se k místní skupině Weight Watchers (v překladu Strážci váhy) a začala se zcela novým stylem stravování. Žena zvyklá jíst hromady pizzy a dalších tučných pokrmů je vyměnila za nízkoglykemické ovoce a zeleninu. Díky nastavenému kalorickému deficitu, změně jídelníčku a pevné vůli dokázala trojnásobná matka zhubnout neskutečných 89 kilogramů z původních více jak 160 kilogramů bez pomoci chirurgického zákroku.

"Mohu běhat za svými dětmi a doma připravuji zdravé jídlo pro celou rodinu. Ve skupině Weight Watchers jsem se dozvěděla více o porcích jídla a zdravém jídelníčku. Když se mi podařilo něco zhubnout, začala jsem být aktivnější a začala jsem chodit a plavat. Hlídala jsem si porce a dodržovala stravování i během třetího těhotenství. Můj život se změnil," dodala Janine Furrová, šťastná matka tří dětí – dvou dcer Hayley a Jasmine a prostředního syna Tylera, která pracuje ve zdravotnictví a váhu si i nadále udržuje v normě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.