Na místo posledního odpočinku Hany Zagorové se vrátil náhrobní kámen. Takto teď hrob vypadá

Hrob Hany Zagorové
Hrob Hany Zagorové
Foto: ŽivotvČesku
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 9. 2022

Fanoušci, kteří by chtěli přijít zavzpomínat na zesnulou zpěvačku Hanu Zagorovou (†75) na vyšehradský hřbitov, již místo jejího posledního odpočinku bezpečně najdou. Na hrob, do kterého umělkyně nechala za svého života uložit i své rodiče, se vrátila náhrobní deska. Redakce ŽivotvČesku.cz na místě pořídila snímky, jak místo aktuálně vypadá.

Hrob na vyšehradském hřbitově, který je známý tím, že se stal místem posledního odpočinku mnoha významných osobností Česka, si zpěvačka Hana Zagorová pro sebe předem vybrala sama. Nechala do něj také uložit své rodiče - tatínka Josefa Zagoru, který byl stavebním inženýrem, a maminku Edeltrudu, která byla učitelkou. Ti do té doby odpočívali na jejich rodinné chalupě. Počítala také s tím, že až přijde její čas, ke svým blízkým se na místě s výjimečnou atmosférou připojí.

Na hrobě doteď scházela náhrobní deska, ta byla dočasně v kamenictví, aby na ni bylo přidáno jméno legendární zpěvačky. Že se jedná o správnou hrobku, to doteď prozrazovalo pouze množství květinových věnců a kytic, které na místo donesli truchlící pozůstalí a fanoušci. Některé z nich byly od různých institucí, například českých rádií, hudebních vydavatelství, divadel, ale třeba také od řidičů sanitek z motolské nemocnice. Kondolenci a věnec nechal doručit také prezident republiky Miloš Zeman (77).

"Poslali jsme věnec, ale Helča není v takovém zdravotním stavu, že by se mohla zúčastnit. Úmrtí kamarádky bylo pro ni nečekaným a velkým šokem. Navždy ji budeme mít v srdci, byla to skvělá kamarádka a velká osobnost," uvedl pro ŽivotvČesku.cz před několika dny smutným hlasem Martin Michal (64), manžel Heleny Vondráčkové.

"Moc vám děkuji, že na Hanku tolik vzpomínáte společně se mnou," vzkázal prostřednictvím sociální sítě Facebook dojatý Štefan Margita všem fanouškům a přátelům své milované manželky, kteří jí přišli vzdát hold - ať už na pietní místo, případně později ke hrobu.

Hana Zagorová, která tento svět opustila 26. srpna, se celoživotně potýkala se zdravotními problémy, které souvisely s vrozenou poruchou krvetvorby. Jejímu zdraví neprospělo prodělání nemoci covid-19 v roce 2020. Od té doby se její zdravotní stav začal prudce zhoršovat. Loni v srpnu kvůli tomu do té doby energická zpěvačka zrušila své pracovní závazky a nadcházející koncerty.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.