Na smrt otce Petra Kellnera zapomíná v sedle. Dcera miliardáře se vrátila na závodiště. Koně zhodnotil žokej

Anna Kellnerová během závodní jízdy
Anna Kellnerová během závodní jízdy
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 4. 2021

Od dětství milovala koně a její otec ji v zálibě, která přerostla v profesi, vždy zcela podporoval. Parkurová jezdkyně Anna Kellnerová (24) se vrátila na závodiště a její otec Petr Kellner (†56) by na ni byl pyšný. "Jde o klisnu s kvalitními geny. Investice do koně se vrátí," zhodnotil koně za 250 milionů korun pro ŽivotvČesku.cz legendární žokej Josef Váňa (68).

Koně se jménem »Catch me if you can« za 250 milionů korun pořídil pro dceru Petr Kellner v roce 2018. Tehdy pro něj klisna představovala tak lákavý cíl, že neváhal a přeplatil dokonce počítačového magnáta a mecenáše Billa Gatese.

"V koupích koních hraje nějakou roli prestiž. Jsem přesvědčený o tom, že do budoucna může jít u této klisny o dobrý kšeft. Investice se v tomto případě může vrátit nejen v podobě případných úspěchů. S ohledem na to, že jde o klisnu s kvalitními geny, lze těžit i z prodeje jejich hříbat, či dokonce embryí. Jejich aukce jsou v dnešní době zcela běžné. U plnokrevníků to není možné, protože se berou jako živel zplozený přirozenou cestou, takže v tomto směru v byznysu cena hrála svou roli," popsal klisnu pro ŽivotvČesku.cz legendární žokej Josef Váňa.

Právě koně a parkurové jezdectví pomáhají Anně Kellnerové zapomenout na rodinou tragédii. Dne 27. března při letecké tragédii na Aljašce zemřel její otec Petr.

"Koně jsem milovala odmalička. U nás v rodině nikdo s koňmi neměl nic společného, takže maminka se obětovala a už jako malou mě brala do stájí, abych mohla třeba jen donést vodu, zamést. Prostě abych s nimi mohla být. Později mi rodiče dovolili jezdit, takže jsem pomalu začala i skákat menší skoky s poníky. Trenérka, ke které jsem chodila, mi navrhla, abych si udělala jezdeckou licenci. Tak jsme si řekli, proč ne. Ale opravdu jsem nezačínala chodit ke koním s tím, že chci závodit. To se tak postupně vyklubalo," uvedla Anna Kellnerová pro magazín Jezdectví.

Dne 29. dubna se Anna Kellnerová představila na akci v pražské Chuchli. V prvním závodě kvůli penalizaci obsadila 51. místo, druhý závod zajela mnohem lépe a byla z toho 16. pozice. Již před týdnem se představila na závodech v německém Hagenu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.