Nárůst případů covidu za čtvrtek byl nejnižší za všední den od 29. září

Léčba covid – Ilustrační snímek
Léčba covid – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz

Ve čtvrtek přibylo v Česku nejméně případů nemoci covid-19 za všední den od 29. září. Zaznamenáno bylo 2615 nakažených, takže oproti předchozímu týdnu byl nárůst počtu případů o pětinu nižší. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Množství očkovaných proti covidu-19 ve čtvrtek poprvé v tomto týdnu přesáhlo 60.000. I tak bylo ale o několik tisíc nižší než předchozí čtvrtek. Tehdy bylo totiž očkováno přes 72.000 lidí, nejvíce za den od začátku vakcinace.

Od loňského března, kdy se v Česku objevily první případy covidu-19, byla nemoc potvrzena u více než 1,6 milionu lidí a zemřelo 28.863 lidí s covidem-19. Od začátku letošního března, kdy denní nárůsty počtu nakažených dosáhly skoro 17.000, postupně šíření nemoci zpomaluje.

Ve středu byl v Česku očkován proti nemoci covid-19 druhý nejvyšší počet lidí za den od za...

Zrychlovalo naopak až do pátku minulého týdne očkování proti covidu-19, které začalo loni v prosinci. Od soboty však počty očkovaných ve srovnání se stejnými dny předchozího týdne klesaly. Ve čtvrtek se počet očkovaných oproti předchozímu týdnu snížil o zhruba 5000 na 67.046.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.