Násilí ve Sněmovně. Dostaneš flákanec. Mezi českými poslanci propukla ostrá bitka

profimedia-01Ve Sněmovně došlo ke rvačce – Ilustrační snímek70207627
profimedia-01Ve Sněmovně došlo ke rvačce – Ilustrační snímek70207627
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 1. 2021

Jednání ve Sněmovně, ve které hlavním bodem ve čtvrtek bylo prodloužení nouzového stavu, mělo naprosto netradiční dohru. Mezi poslanci se strhla rvačka, kterou lidé znají spíše z jednání ve východních zemích. V momentě, kdy předsedající Tomáš Hanzel (ČSSD) vypnul mikrofon u řečnického pultíku nezařazenému poslanci Lubomíru Volnému, chtěl Volný ve svém proslovu pokračovat u mikrofonu předsedajícího. Vše vyústilo ve strkanici a vulgární nadávky. "Každý to viděl. Pan poslanec Volný chtěl vystoupit, pan předsedající Hanzel mu vypnul mikrofon," popsal dění pro ŽivotvČesku.cz asistent Volného Václav Kubín.

Několik poslanců se ve čtvrtek odpoledne fyzicky napadlo u předsednického pultíku. Hlavním účastníkem bitky byl především poslanec Lubomír Volný. Stalo se tak poté, co předsedající Tomáš Hanzel vypnul Volnému mikrofon u řečnického pultíku. Následně nezařazený poslanec chtěl ve svém proslovu pokračovat u mikrofonu předsedajícího.

Když tak učinil, zabránit se mu v tom snažil nejen Hanzel, ale i předseda poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka či poslanec Ondřej Veselý. Vše došlo k tomu, že mezi poslanci se strhla strkanice doprovázená nadávkami.

"Jestli tady půjdeš, dostaneš flákanec,“ vyhrožoval Volný Hanzelovi, následně se poslanci do sebe pustili. Jednání Sněmovny muselo být přerušeno.

Moderátorka a politička Jana Bobošíková (56) bude v říjnových volbách do Poslanecké sněmov...

"Každý to viděl. Pan poslanec Volný chtěl vystoupit, pan předsedající Hanzel mu vypnul mikrofon. Poslanec, který je volen lidem, s tím nesouhlasil, tak chtěl odpovědět na mikrofon předsedajícího. Tak tam pak došlo k minipotyčce, i když bylo spíše utočeno na poslance, který chtěl pouze vystoupit. Myslím si, že o roušky se tam vůbec nejednalo," uvedl asistent Volného Václav Kubín pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu