Následky bouřky obrazem: Desítky lidí hasiči evakuovali ze zaplavených domů. Povodně mají jednu oběť

Hasiči evakuovali desítky lidí ze svých domovů.
Hasiči evakuovali desítky lidí ze svých domovů.
Foto: Twitter/HZS Olomouckého kraje
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 6. 2020

Hasiči v Olomouckém kraji zasahovali v noci z neděle na pondělí kvůli následkům bouřek evakuovat obyvatele v několika obcích. Zachránili desítky obyvatel, jejichž domy vyplavila voda. Bouřky v Česku mají nejméně jednu oběť, další člověk se pohřešuje.

"Ano, mohu potvrdit, že v postižené oblasti se jedna osoba pohřešuje, jedna osoba byla nalezena mrtvá. V zaplavené oblasti operoval také posttraumatický intervenční tým hasičských psychologů," uvedla k situaci mluvčí hasičů Olomouckého kraje Lucie Balážová.

Na Twitteru to uvedli hasiči. V terénu je přibližně 60 jednotek z celého kraje. Výstraha meteorologů před velkou vodou platí v některých oblastech až do pondělního dopoledne. Meteorologové varovali před silnými bouřkami a 1. stupněm povodňové aktivity.

"Během evakuace jsme zachránili desítky obyvatel ze zaplavených domů. Dosud jsme řešili 160 událostí, v ORP Uničov jich evidujeme 90, v ORP Šumperk pak 50. Záchranné, evakuační a likvidační práce budou probíhat celou noc a také zítra. V terénu je kolem 60 jednotek z celého kraje," informovali hasiči s tím, že nejvíce zasaženy jsou obce Šumvald, Oskava, Břevenec a Dolní Sukolom na Šumpersku a Uničovsku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.