Nečekané překvapení. Bývalá tenistka Lucie Šafářová už nevlastní přepychový dům v Radotíně. Prodala ho

Dům Lucie Šafářové
Dům Lucie Šafářové
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 8. 2022

Stavební projekt Lucie Šafářové (35) v Radotíně u Prahy stagnuje. Možným důvodem je, že už někdejší tenisová hvězda není jeho vlastníkem, jak se podařilo redakci ŽivotvČesku.cz zjistit. Nemovitost je sice kompletně postavena, další fází teprve ale bude úprava pozemku. "Mohu vás ujistit, že paní Šafářové dům už nepatří, prodala ho," uvedla pro ŽivotvČesku.cz žena, která byla v nemovitosti přítomna. Druhou část pozemku stále vlastní hokejista Petr Vampola (40), jak uvádí katastr nemovitostí.

V minulosti se na radotínských svazích pěstovala vinná réva, která na svazích směřujících k Berounce měla ideální podmínky. Vinné hrozny ale musely ustoupit rozrůstající se zástavbě a dnes na jihozápadním okraji města stojí vkusné domy a vily. Moderní dům s plochou střechou zde nechala postavit také fedcupová hrdinka a bronzová medailistka z olympijského Ria Lucie Šafářová. Ta ho ale podle zjištění redakce ŽivotvČesku.cz prodala. I katastr nemovitostí jasně hovoří o tom, že vlastníkem je někdo jiný.

Za tři roky od pořízení pozemku zde stavební dělníci dokázali vykouzlit vkusnou stavbu, která nenarušuje architektonický ráz poměrně klidné ulice. "Mohu vás ujistit, že paní Šafářové dům už nepatří, prodala ho," uvedla pro ŽivotvČesku.cz žena, která byla přítomna v nemovitosti, když se redaktor portálu na místo dostavil.

Podle informací z katastru nemovitostí je pozemek velký 253 metrů čtverečních a dřívější informace byly takové, že Lucie Šafářová, která s hokejistou Tomášem Plekancem (38) před rokem vstoupila do svazku manželského, zaplatila více než dva a půl milionu korun. Část peněz hradila z hypotečního úvěru.

Zajímavostí je, že druhou část pozemku vlastní hokejista Petr Vampola, který žije s vdovou po tragicky zesnulém kamarádovi Karlu Rachůnkovi. Ten ve věku 32 let nepřežil pád letadla s hokejisty ruské Jaroslavle. Podle všeho je dům investičním projektem a je otázkou, zda v něm hokejista bude vůbec někdy bydlet.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.