Necvičí a ujíždí si na sacharidech. Lucie Gelemová promluvila o své zázračné postavě, která ženy přivádí k závisti

Hudebník Felix Slováček a výtvarnice Lucie Gelemová
Hudebník Felix Slováček a výtvarnice Lucie Gelemová
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 10. 2021

Výtvarnice Lucie Gelemová (38), která roky patří mezi nejbližší lidi kolem hudebníka Felixe Slováčka (78), se může pyšnit štíhlou postavou, na které se na první pohled projevuje kvalitní životospráva a cvičení. Jenže Lucie Gelemová tvrdí, že rozhodně necvičí. "Mám ráda jízdu na kole. Cvičením a životosprávou se v životě příliš nezabývám," uvedla pro ŽivotvČesku.cz.

Lucie Gelemová má za sebou vyčerpávající půl rok, kdy se v jednu chvíli zdálo, že přišla o přátelství a důvěru Felixe Slováčka. V květnu pár oznámil rozchod a vypadalo to, že jedna životní etapa se uzavřela. Jenže mladá výtvarnice a zkušený saxofonista a skladatel dokázali svůj vztah udržet a posunuli ho do hluboké přátelské roviny.

"Felixova druhá manželka se stále odmítá léčit a negativně zasahuje do života mnoha lidem. O její alkoholové závislosti se přitom ví už více než 15 let," uvedla pro ŽivotvČesku.cz o Dagmar Patrasové (65) s tím, že je těžké žít s Felixem, když mu do života zasahuje nevyrovnaný člověk. Tehdy byla Lucie Gelemová lehce nejistá a prožívala složité období, odloučení od Felixe nakonec nebylo ale dlouhé. Oba jsou spolu dál vídáni na společenských akcích a mladá výtvarnice po boku zkušeného muže dál jen kvete.

Při dotazu redakce, jak to Lucie Gelemová dělá, že je v tak skvělé kondici, promluvila zejména o své genetické výbavě. "Cvičením a životosprávou se v životě příliš nezabývám. Tedy hlavně cvičením rozhodně ne. Nepotřebuji ho k životu. Mám štíhlé, krásné a mladé rodiče, tak věřím, že jsem v tomto po nich," uvedla umělkyně s úsměvem na tváři pro ŽivotvČesku.cz a doplnila, že když už si nějaký pohyb naordinuje, tak ho rozhodně nevykonává v uzavřeném prostoru jakým je třeba posilovna.

"Miluji přírodu a procházky v lesích, kde dokážu strávit několik hodin. Je to pro mne i určitý druh meditace, pozorovat krajinu a naslouchat zvukům. Mám ráda jízdu na kole malebnou krajinou, manuální práci na zahradě a na chalupě. Vše, co je spojené s přírodou. Zásadní je tedy pro mne pobyt na venkově, kde vše plyne trochu pomaleji a i ty neobyčejnější věci mají hlubší smysl, než někde ve městě," vysvětlila s velkou upřímností a pokorou Lucie Gelemová pro ŽivotvČesku.cz. Do hlavního města pak z jižních Čech, kde tráví většinu svého času, jezdí jen kvůli pracovním povinnostem.

Pohledná výtvarnice se rozpovídala i o svém jídelníčku. Při pohledu na její křivky totiž nejednu vrstevnici musí napadnout, že se blízká přítelkyně Felixe Slováčka musí několikrát v měsíci pořádně trápit hlady, aby si udržela souměrnou postavu bez faldíků. Jenže je to jinak. Lucie Gelemová je i v rámci stravování svým způsobem velká požitkářka.

"Jsem v tomto nenáročná. Maso k životu nepotřebuji, zato miluji zeleninu, ovoce, mléčné výrobky a vegetariánská jídla. Mým nejoblíbenějším jídlem je čerstvý křupavý chléb s máslem. Neobejdu se bez pečení vlastních koláčů, nejlépe ty bez lepku, na kterých si následně pochutnávám a i druhým jimi dělám radost. Bez sladkého nemohu prostě být," dodala pro ŽivotvČesku.cz pohledná Lucie Gelemová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.