Nedělní odpoledne jako osudný čas. Záchranáři během něj nejčastěji vyjíždějí k dětem

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Twitter ZZS HMP
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 6. 2020

Neděle je dnem, kdy záchranáři nejčastěji vyjíždějí k případům, ve kterých figurují děti. Důvodem je, že i když den o klidový den, rodiče právě v neděli nejčastěji ztrácejí pozornost ke svým potomků. Nejčastějším důvodem, kdy jihomoravští záchranáři musejí zasahovat u nejmenších pacientů, jsou úrazy. Za rok 2019 vyjeli k dětem v 7366 případech, z toho 4859 dětí bylo mladších dvanácti let.

"Toto číslo v letech mírně roste. Výjezdů k dětským pacientům přibývá v létě, což souvisí s větší aktivitou lidí. Bylo dobře patrné že teď, v době karantény, kdy lidé trávili hodně času doma, výjezdů k dětským úrazům výrazně ubylo. Nejčastěji ke zraněným dětem vyjíždíme v neděli odpoledne, kdy lidé sice více odpočívají, ale také věnují dětem méně pozornosti a méně na ně dohlížejí," uvedla ředitelka jihomoravské záchranky Hana Albrechtová na tiskové konferenci.

Statistiky dále uvádějí, že mimo úrazů vyjeli záchranáři v 516 případech k dětem s horečkou. Kolaps dítěte řešili 353krát.

Hodně stresu a obav

Často jde o stresovou situaci nejen u dětí. "Plačící dítě představuje stres, často je třeba hodně přesvědčování a uklidňování, než je malého pacienta možné vůbec vyšetřit. I proto jsme dnes představili nového maskota, plyšového pejska záchranáře, který bude malým pacientům pomáhat obtížnou situaci zvládat," dodala ředitelka Hana Albrechtová.

Patří mezi nejoblíbenější členy britské královské rodiny. Vévodkyně Kate (39), manželka pr...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu