Nedělní přírůstek nákazy koronavirem v ČR je nejvyšší od 3. ledna

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

V neděli v Česku přibylo 4557 případů nákazy koronavirem. Je to o 500 víc než před týdnem a nejvyšší nedělní počet od 3. ledna. S nákazou se nyní potýká 148.960 lidí, což je nejvíc za celou dobu epidemie, která byla v Česku potvrzena poprvé přesně před rokem.

Za rok zemřelo v souvislosti s nemocí covid 20.469 lidí, jenom za únor bylo obětí téměř 3800, což je třetí nejhorší měsíc po listopadu a lednu. Vyplývá to z dat ministerstva zdravotnictví.

V nemocnicích je s covidem ve vážném stavu přes 1500 pacientů. Poslední dostupná data z neděle ukazují 1507 pacientů ve vážném stavu, což je o 200 víc než před týdnem. Celkem je v nemocnicích s covidem 7049 lidí.

"Situace je dnes velmi složitá a vláda se snaží přimět lidi, aby zůstali na jednom místě a nejezdili někam na hory a podobně. Jak to bude fungovat v praxi, se uvidí," řekl pro ŽivotvČesku.cz Adam Vojtěch k současnému vývoji epidemie a nastaveným opatřením, která mají za úkol šíření nákazy přibrzdit.

Za rok od prvních potvrzených případů se koronavirus v Česku prokázal u 1,240.051 lidí.

Od začátku epidemie koronaviru zaznamenali odborníci 1535 případů, kdy se lidé nakazili op...

Reprodukční číslo kleslo o čtyři setiny na 1,15 a je nejnižší za posledních 11 dnů. Pokud je údaj nad jedna, epidemie zrychluje.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.