Nedělní přírůstek případů covidu byl o čtvrtinu nižší, přibylo 81 případů

Nemocnice - ilustrační foto
Nemocnice – ilustrační foto
Foto: Se svolením nemocnice Milosrdných bratří
Publikováno: 30. 8. 2021

V neděli přibylo v Česku 81 případů nákazy koronavirem. Je to o čtvrtinu méně než před týdnem, kdy byl nedělní přírůstek nad stovkou. Reprodukční číslo dnes mírně stouplo na 1,06. Nad hodnotou jedna, která značí zrychlování šíření epidemie, je pátý den. Počet hospitalizovaných s nemocí covid-19 v neděli klesl na 48, za celý srpen nebyl níž. V těžkém stavu je devět lidí. Vyplývá to z aktuálních informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Incidenční číslo, které ukazuje týdenní počet nově nakažených v přepočtu na 100.000 obyvatel, kleslo ke dnešku na 12 z nedělních 13. Mezi kraji jsou ale velké rozdíly. Praha je na tom delší dobu nejhůře, za uplynulých sedm dní připadá na 100.000 obyvatel 28 nakažených. Následuje Středočeský kraj s incidencí 16 a Liberecký s Jihočeským krajem se 14 nakaženými v přepočtu na obyvatele. Naopak v Olomouckém a Královéhradeckém kraji je to na 100.000 lidí pět případů koronaviru za týden, v Pardubickém šest. Z okresů se epidemie nyní nejvíc šíří v okolí hlavního města - okresy Praha-západ a Praha-východ mají incidenci 27. Na druhou stranu v řadě dalších regionů jsou za poslední týden pouze jednotky případů a Jesenicko zůstává bez jediného potvrzeného případu za sedm dní.

Počet lidí, kteří jsou s koronavirem v nemocnicích, zůstával v pracovních dnech minulého týdne nad 60. O víkendu klesl pod 50. Na konci loňských prázdnin vyžadovalo nemocniční péči přes 150 pacientů s covidem. V těžkém stavu je od pátku devět pacientů, což je stejný stav jako naposledy koncem letošního července.

Od začátku loňského března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy, bylo v zemi potvrzeno téměř 1,68 milionu případů koronaviru.Většina nakažených se vyléčila, 30.402 lidí s covidem-19 dosud zemřelo. Na minulý týden připadá šest úmrtí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.