Nejkrásnější fanynky v Baku. Manželka Tomáše Vaclíka splnila slib a podpoří fotbalisty v Ázerbajdžánu

Tomáš Vaclík s manželkou Martinou
Tomáš Vaclík s manželkou Martinou
Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 7. 2021

Jak slíbila, tak učinila. Manželku reprezentačního brankáře Tomáše Vaclíka (32) od cesty do ázerbajdžánského Baku neodradilo ani nekonečné papírování, které bylo před nástupem do letadla nutné podstoupit. Martina Vaclíková je ráda, že čtvrtfinálový zápas uvidí přímo na stadionu. "Papírování před cestou bylo opravdu šílené, ale doufám, že to bude stát za tu námahu," řekla Martina Vaclíková pro ŽivotvČesku.cz.

České fotbalisty na mistrovství Evropy čeká v sobotu večer čtvrtfinálový zápas proti Dánsku. Utkání se hraje v ázerbajdžánském Baku a reprezentanti budou vděční za každého fanouška, který na stadion dorazí. Převahu v hledišti by měli mít Dánové, protože z jejich země létá do Baku přímý spoj. Nejhezčí fanynky ale bude mít v zádech český nároďák. Do Baku se vypravila manželka Tomáše Vaclíka a vzala s sebou partnerku fotbalisty Tomáše Koubka.

"Těším se, že stihnu čtvrtfinále, vycestuji do Baku a podpořím manžela přímo na stadionu," řekla pro ŽivotvČesku.cz Martina Vaclíková bezprostředně po úspěšném osmifinálovém zápase s Nizozemskem. To ještě netušila, jaké cestovatelské utrpení ji čeká.

Pro vstup do země je třeba dokončené očkování nebo doklad o prodělání nákazy a zároveň méně než 72 hodin starý PCR test. Při porušení protiepidemických opatření hrozí v Ázerbajdžánu pokuta až 150.000 korun. Pokud by se prokázalo, že v důsledku nákazy od někoho, kdo podmínky porušil, došlo k úmrtí dalšího nakaženého, hrozí až pětileté vězení.

Čtvrtý gól Patrika Schicka na šampionátu, skvělé výkony Tomáše Holeše a Tomáše Kalase a klíčový zákrok gólmana Tomáše Vaclíka za stavu 0:0. To jsou zásadní veličiny, které rozhodly o tom, že Česko postoupilo do čtvrtfinále EURA, kde poměří síly s Dány. "Byl to nejlepší výkon, který jsem od kluků viděla. Při té šanci, kterou manžel lapil, jsem jen ztuhla a nevěřícně zírala," okomentovala vítězství 2:0 nad Nizozemskem pro ŽivotvČesku.cz manželka Tomáše Vaclíka.

"Papírování před cestou bylo opravdu šílené, ale doufám, že to bude stát za tu námahu," řekla manželka brankářské jedničky české reprezentace pro ŽivotvČesku.cz. Do Baku se dostala v letadle, které pro sponzory zařídil fotbalový svaz. "Jsme tu dvě »​gólmanský holky«, protože je tu se mnou také přítelkyně Tomáše Koubka. Ozvu se po zápase a doufám, že budu v dobré náladě a že v dobré náladě bude celé Česko," dodala pro ŽivotvČesku.cz manželka muže, na kterého budou Češi v sobotu hodně spoléhat.

Utkání, které začne v 18 hodin středoevropského času, nemá jasného favorita. Narazí na sebe týmy, které vychází ze zajištěné obrany, mají propracovanou taktiku a hrají fyzicky náročný fotbal. Vítěz duelu se v semifinále potká s lepším z z dvojice Ukrajina - Anglie.

Když se vysloví jméno Mikuláš Peksa (35), tak většina lidí dojde k tomu, že se jedná o býv...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.