Nejkrásnější žena světa ukázala svou nejsilnější zbraň. Skvělé tělo nemá zadarmo. Bella Hadidová popsala, co pro sebe dělá

Modelka Bella Hadidová
Modelka Bella Hadidová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 8. 2021

Bella Hadidová (24), která byla speciálním vědeckým algoritmem určena nejkrásnější ženou světa, je zároveň jednou z nejúspěšnějších modelek dnešní doby. Přestože krásu dostala do vínku od matky, která byla rovněž modelkou, na své postavě musí neustále pracovat. Popsala, na jaké cvičení spoléhá, jaký je její jídelníček a na co nedá dopustit.

V roce 2019 britský deník Daily Mail informoval, že nejkrásnější ženou světa je Bella Hadidová. Tento titul získala díky speciálnímu algoritmu, který vytvořil renomovaný plastický chirurg Julian De Silva. V počítači poměřil obličeje mnoha žen a ideální představě krásy nejvíce vyhovovala právě mladá, přesto celosvětově úspěšná modelka. Ta sice krásu v obličeji získala po rodičích, ale aby její kariéra vzkvétala, musí na sobě pracovat.

Když má čas, nedá Hadidová dopustit na intenzivní cvičení. "Ideální lekce s mým trenérem vypadá tak, že prvních 20 minut běhám na pásu. Následně boxuji a závěrem přichází posilovací cviky na břicho a zadní partie. Lekce jsou pokaždé něčím jiné, aby mě bavily a aby nešlo o nudnou rutinu," řekla modelka magazínu Vogue Paris s tím, že box je jejím nejoblíbenějším sportem.

Podle celosvětově úspěšné modelky je důležité při pohybu nebýt o samotě. "Skoro nedokážu cvičit sama, nemám takovou motivaci. Cvičím jen s mým trenérem nebo se sestrou, která je odhodlaná a když vidím její výkony, mám chuť se snažit víc. Pokud už musím cvičit sama, tak pochopitelně neboxuji. To raději skáču přes švihadlo," uvedla Hadidová, jak cvičí bez trenéra.

"Nesmíte vynechávat. Máte určitý pohybový režim a není dobré ho narušovat. Naopak, když jdete cvičit, dávejte do toho celou dobu 100 procent. Když něco děláte dlouho, naučíte se to mít rádi, můžete dosáhnout svých cílů a hlavně se neustále zlepšujete," popsala Bella Hadidová, proč je podle ní vytrvalost a pevná vůle klíčem k dokonalé fyzické kondici.

Jídelníček Belly není kdovíjak striktní. "K obědu si většinou dávám lososa či kuře, v každém případě mám jako přílohu zeleninu. Pokud si chci dát kousek chleba, dám si ho, pokud si chci dát těstoviny, které miluji, dám si je. Vše si vynahrazuji pohybem. Nedám dopustit na zeleninová smoothie a místo kávy piju zázvorové shoty. Na focení je mám vždy v lednici a když mi dochází energie, jeden vypiju a hned jsem zase čilá," dodala Bella Hadidová, co je pro ni neodmyslitelnou součástí každého dne.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.