Po třech dětech by mohla být hvězdou přehlídkových mol. Anna Kurnikovová si zachovává dívčí vzhled i ve 40 letech

Bývalá profesionální tenistka Anna Kurnikovová v době svých největších sportovních úspěchů
Bývalá profesionální tenistka Anna Kurnikovová v době svých největších sportovních úspěchů
Foto: LEBEDA PAVEL / CNC / Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 8. 2021

Bývala hvězdou tenisových šampionátů a pozornost si získala také díky svému půvabu. Anna Kurnikovová (40) se dlouhá léta držela jakožto tenistka na prvoligové úrovni, i když vynikala především ve čtyřhře. Ale jak se říká, všechno jednou končí a profesionální kariéru krásné Rusky, která přijala americké občanství, ukončily zdravotní problémy. Nedávno oslavila jubilejní čtyři dekády, ale rozhodně neztrácí šarm.

Sportovní kariéru zahájila v roce 1995 a na přelomu devadesátých let a nového milénia slavila Anna Kurnikovová, celým jménem Anna Sergejevna, nemalé úspěchy. S kolegyní a partnerkou pro čtyřhru Martinou Hingisovou (má kořeny také v Česku a na Slovensku) patřily ke špičkám světového tenisu. Vleklé problémy s páteří ji však přiměly dráhu profesionální tenistky ukončit v roce 2003.

Ale stále dostávala nabídky týkající se modelingu, a tak se nějakou dobu profilovala v tomto odvětví. V srpnu 2002 na veřejnosti společně s latinskoamerickým zpěvákem Enriquem Iglesiasem (46) potvrdili oficiálně svůj vztah a přes řadu krizí a problémů, které měli, se ukázalo, že jejich láska je přeci jen silnější. "Není to tak těžké zůstat pod drobnohledem. Musíte mít smysl pro humor. Podle tvrzení médií jsem byl asi 28krát ženatý, mám děti po celém světě… Jako každý pár si procházíme vzestupy i pády a není to vždycky dokonalé. Ale je neuvěřitelné sledovat, jak skvělou matkou Anna je," řekl Enrique Inglesias pro deník The Sun.

Pár má spolu tříletá dvojčata – dceru Lucy a syna Nicholase a nejmenší Mary, která přišla na svět na začátku loňského roku. I když bývalá tenistka užívá na svém instagramovém profilu zpěvákovo příjmení, o jejich oficiálním sňatku nejsou žádné informace. Je tedy otázkou, zda to není pouze projev skutečnosti, že k Iglesiasovi zkrátka patří jako partnerka. Ve 40 letech zůstává Anna Kurnikovová ženou, která neztrácí šarm, osobní kouzlo a mimo jiné je krásnou matkou tří dětí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.