Nejmocnější žena světa Kamala Harris ukázala foto z dětství: Toto mě naučila moje máma

Joe Biden a Kamala Harris
Joe Biden a Kamala Harris
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 11. 2020

Joe Biden (77) byl zvolen prezidentem Spojených států amerických a jako viceprezidentku si vybral právničku Kamalu Harris (56). Žena, která má jamajské i indické kořeny, je už dnes považována ze jednu z nejmocnějších žen světa. Pokud by se Biden úřadu v budoucnu vzdal, nahradí ho Harris v čele USA. Co o sobě říká žena, která se netají tím, že chce být hlasem barevných Američanů?

Za každým úspěšným mužem hledej silnou ženu. V případě demokratického dua to platí na sto procent. Analytici se shodují, že to byla právě Kamala Harris, která pomohla Bidenovi vyhrát volby. Právě ona dala jasný pokyn, aby se Biden při kampani soustředil také na "nebílé" voliče.

Tatínek Donald pochází z Jamajky, maminka Shyamala Gopalan je tamilského původu. Harris vždy zdůrazňovala, že na svůj původ je velmi hrdá. "Moje máma mi vždy říkala, že když vidím problém, ať si nestěžuji, ale něco s tím dělám. Právě kvůli mamince vím, že změna je možná," apelovala Harris na voliče přes sociální sítě.

Kritici jí vyčítají, že barevné obyvatelstvo se snaží zvýhodňovat na úkor bílých Američanů. Ona sama tvrdí, že chce v Americe docílit skutečné rasové rovnováhy.

Při policejním zásahu, při kterém zemřel Afroameričan George Floyd, se automaticky postavila za rodinu mrtvého. "Potřebujeme skutečnou spravedlnost, toto se už nikdy nesmí stát," burcovala veřejnost s tím, že je připravená začít realizovat policejní reformu.

"Můj dědeček bojoval za nezávislost Indie. Moje babička cestovala po Indii a mluvila s ženami o antikoncepci. Moji prarodiče byli skvělí. Jejich odhodlání bojovat za lepší budoucnost mě dovedlo tam, kde nyní jsem," uvedla Harris o svých kořenech.

Pevné rodinné zázemí, úcta k předkům a liberální názory. To vše Kamala Harris kombinuje i v manželství. Provdala se za advokáta Douglase Emhoffa, který je židovského původu. Kemala se matkou nestala, ale její manžel má dvě děti z předchozího vztahu.

Zda se Kamala Harris nyní stáhne do pozadí a nechá Bidena vést politiku po vlastní ose, je otázkou. Kritici i fanoušci rázné právničky se shodují, že spíše bude tím krkem, který bude hlavou Spojených států výrazně hýbat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.