Reklama:

Nejnovější snímek narkomanky Katky vypovídá o její dobré vitalitě. S kelímkem v ruce a Mickey Mousem na svetru žebrá o peníze v centru Prahy

Katka Bradáčová
Katka Bradáčová
Foto: Se svolením čtenáře Martina Klimeka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 5. 2023

Dokument režisérky Heleny Třeštíkové (73) s názvem Katka, který mapuje život Katky Bradáčové, se stal legendárním. Hlavní postava filmového díla dlouhé roky zažívala období, které je pro ni typické - toulala se ulicemi hlavního města s nadějí, že jednoho dne bude lidově řečeno »čistá«. To se za roky od premiéry dokumentu nezměnilo. Redakce ŽivotvČesku.cz získala aktuální snímky Katky od čtenáře Martina, který popsal, že v současnosti se nejznámější narkomanka Česka pohybuje nedaleko Karlova mostu. "Byla v pohodě a musím vlastně říct, že to je velmi milá paní," uvedl Martin.

Reklama:

Katka Bradáčová, která se díky emotivnímu dokumentárnímu filmu stala symbolem toho, jaké zlo umí napáchat tvrdé drogy, se dlouhé roky pohybovala na okraji společnosti. V současnosti se vyskytuje nedaleko Karlova mostu, kde ve svetru s ikonickým hrdinou animovaného filmu Mickey Mousem a s kelímkem v ruce kolemjdoucí prosí o drobné peníze na živobytí.

Reklama:

Naposledy redakce ŽivotvČesku.cz informovala o Katce Bradáčové před rokem, když čtenářka poskytla redakci tehdy aktuální snímek ženy, která svádí boj se svou závislostí na droze.

Snímek vypovídal o jejím špatném stavu. Jak silně unavený výraz Katky Bradáčové, tak i její celkový vzhled působil, že droze nedala sbohem a spíše zažívala momenty »absťáku«. Igelitovou tašku, kterou držela v ruce, tak dokázala nad zemí udržet jen díky tomu, že měla ruku provléklou v jejích »uchách«.

Aktuálně Katka překvapuje svou vitalitou. Evidentně jí současné slunečné počasí lidově řečeno »hraje do karet«, od svých životních návyků se ale zatím nedokázala odpoutat.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: