Někteří senioři už dostali 5000 korun. Ministryně Jana Maláčová prozradila, kdy dorazí ostatním

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 12. 2020

Vláda před nedávnem schválila jednorázový příspěvek pět tisíc korun, který mají obdržet všichni senioři, invalidní důchodci, vdovy, vdovci a sirotci. Částku 5000 korun, která přijde snad každému obzvláště před Vánoci vhod, zatím obdrželi pouze někteří lidé ze skupin mající na něj nárok.

Celkem tři miliony občanů České republiky si před Vánoci »přilepší« jednorázovým příspěvek od státu v hodnotě pěti tisíc korun, který je ale vyplácen pouze určitým skupinám. Platby ze strany České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) začaly odcházet už na přelomu 30. listopadu a 1. prosince a řada lidí tak slíbené peníze už dostala buď na bankovní účet, nebo klasicky v hotovosti.

"Dnes ČSSZ posílá poslední platby 5000 Kč pro seniory, invalidní důchodce, sirotky, vdovy a vdovce. Zhruba do týdne by až 3 000 000 lidí mělo mít svůj očekávaný příspěvek u sebe. Dobrá práce se podařila," uvedla na svém Twitteru Jana Maláčová, ministryně práce a sociálních věcí, která vyjádřila radost z bezproblémové realizace vyplácení a povedené práce.

Druhé prosincové úterý je mimo jiné posledním dnem, kdy ČSSZ příspěvek odesílá. Připsání částky na účet trvá několik dní a je potřeba radši počítat s menší prodlevou. Nicméně všem, kteří mají na pětitisícový příspěvek nárok, bude s jistotou vyplacen.

Důchodci by měli dostat na svůj bankovní účet příspěvek do 8. prosince. V případě výplaty v hotovosti dojde k realizaci poštovními poukázkami typu B, které budou doručeny adresátům pomocí České pošty nejpozději do 15. prosince. Následně bude příspěvek vyplacen na pobočce České pošty.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.