Reklama:

Neochladí se ani v dalším týdnu. Převládat budou tropické dny a bouřky, prozradila meteoroložka

Ani v dalším týdnu nedojde k ochlazení.
Ani v dalším týdnu nedojde k ochlazení.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 8. 2020

Česko se potýká s teplotně příznivými dny a meteorologové nemají dobré zprávy. Vedro s občasnými bouřkami budou převládat i v dalším týdnu. "Až do příštího čtvrtka bude počasí letní, tropické a bouřkové," upřesnila meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Podle odbornice přes počasí bude v dalších dnech výrazné teplo. "Navíc se bude zvyšovat v dalších dnech vlhkost vzduchu. I když třeba na teploměru uvidí lidé »pouhých« třicet stupňů, tak pocitová teplota bude zvyšována ještě vlhkostí vzduchu," uvedla pro ŽivotvČesku.cz DagmarHonsová s tím, že brázda nízkého tlaku postoupí do Česka od čtvrtka. Teplotní maxima se poté budou pohybovat v rozmezí 28 až 32 stupňů Celsia. Od pátku pak v odpoledních hodinách by mělo být více oblačnosti s deštěm, objevit by se měly silné bouřky, které se proženou republikou.

Zátěž pro organismus

Reklama:

"Denní teploty se zastaví na 30 možná 31 stupních Celsia. Kvůli tomu bude vyšší vlhkost, což bude mít vliv na organismus. Takže se nám z obecného hlediska bude hůř fungovat, protože půjde o zátěž, o to více, když se přidají bouřky," řekla pro ŽivotvČesku.cz Honsová.

Podle meteoroložky bude v Česku počasí stejného charakteru převládat i v dalším týdnu. "Až do příštího čtvrtka bude počasí letní, tropické a bouřkové," dodala Honsová s tím, že výraznější ochlazení by lidé měli očekávat až v září.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: