Neochladí se ani v dalším týdnu. Převládat budou tropické dny a bouřky, prozradila meteoroložka

Ani v dalším týdnu nedojde k ochlazení.
Ani v dalším týdnu nedojde k ochlazení.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 8. 2020

Česko se potýká s teplotně příznivými dny a meteorologové nemají dobré zprávy. Vedro s občasnými bouřkami budou převládat i v dalším týdnu. "Až do příštího čtvrtka bude počasí letní, tropické a bouřkové," upřesnila meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Podle odbornice přes počasí bude v dalších dnech výrazné teplo. "Navíc se bude zvyšovat v dalších dnech vlhkost vzduchu. I když třeba na teploměru uvidí lidé »pouhých« třicet stupňů, tak pocitová teplota bude zvyšována ještě vlhkostí vzduchu," uvedla pro ŽivotvČesku.cz DagmarHonsová s tím, že brázda nízkého tlaku postoupí do Česka od čtvrtka. Teplotní maxima se poté budou pohybovat v rozmezí 28 až 32 stupňů Celsia. Od pátku pak v odpoledních hodinách by mělo být více oblačnosti s deštěm, objevit by se měly silné bouřky, které se proženou republikou.

Zátěž pro organismus

"Denní teploty se zastaví na 30 možná 31 stupních Celsia. Kvůli tomu bude vyšší vlhkost, což bude mít vliv na organismus. Takže se nám z obecného hlediska bude hůř fungovat, protože půjde o zátěž, o to více, když se přidají bouřky," řekla pro ŽivotvČesku.cz Honsová.

Podle meteoroložky bude v Česku počasí stejného charakteru převládat i v dalším týdnu. "Až do příštího čtvrtka bude počasí letní, tropické a bouřkové," dodala Honsová s tím, že výraznější ochlazení by lidé měli očekávat až v září.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.