Nevěstu ponížili ve svatebním salonu. Rozhodla se pro životní změnu a zhubla víc jak půl »metráku«

DJ Jarman zhubla neskutečných 51 kilo
DJ Jarman zhubla neskutečných 51 kilo
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 10. 2020

Jak jediná věta dokáže pohnout horami. Australanka DJ Jarman (30) měla před svatbou a při výběru šatů, o kterých sní každá nevěsta, zakusila kvůli své váze 121 kilogramů ponížení a aroganci. Rozhodla se, že něco takové už nikdy nechce zažít.

Většina žen sní o své svatbě. Představuje si, jak bude vypadat, koho pozve, jaké bude mít na sobě šaty a kolik pater by asi měl mít ideální svatební dort. Stejné myšlenky měla i třicetiletá DJ Jarman z Hamiltonu, hlavního města Waikato na Novém Zélandu. Jako nevěsta nejvíce přemýšlela o šatech, které by proměnily její slavnostní den v něco výjimečného a nezapomenutelného. Vydala se s nadšením do svatebního salónu ve městě a požádala obsluhu, zda by jí mohla nabídnout varianty bílých šatů. "Rozhodně tu nebudeme mít nic ve vaší velikosti. Budete si muset pořídit šaty vyrobené speciálně pro vás," citovala vedoucího butiku dvojnásobná matka DJ Jarman pro tiskovou agenturu Media Drum World. Nedokázala se zbavit pocitu hanby a odešla pryč. Po zážitku v salonu jí došlo, že něco takového už nechce zažít a musí s tím něco udělat.

"Moje tělo dostávalo každý den tvrdý záběr, jen abych vstala z postele, hrála si s dětmi, dělala doslova cokoli, to byl ten největší boj. Hodně jsem se schovávala před světem a vyhýbala se místům plných lidí, kdykoli to jen bylo možné. Skutečně jsem se stala skoro na 10 let neviditelnou," svěřila se Jarman, jak uvedlo Fox News. Jako každý začátečník v hubnutí se snažila držet drastické diety. Vyzkoušela přerušovaný půst, různé čistě rostlinné diety nebo tolik známou ketodietu. Bohužel se výsledek nedostavil a ještě více to prohloubilo její zoufalství. Nakonec se rozhodla pro jedinou možnou variantu, ve které viděla skutečnou pomoc – chirurgické zmenšení žaludku.

A tak loni v dubnu podstoupila operaci, která odstartovala její úspěšné hubnutí. DJ Jarman se po rekonvalescenci zaměřila na zdravé stravování. Samozřejmě jí velmi malé porce a přidala i fyzickou aktivitu, která jí pomáhá udržovat v kondici nejen tělo, ale i mysl. Letos v únoru se už mohla pochlubit neskutečných číslem na váze a hlavně změnou, která ji neskutečně proměnila jako člověka. Zhubla totiž na váhu 70 kilogramů, což znamená úbytek 51 kilo.

"Většina lidí je z mého úbytku užaslá, zejména ti, kteří mě neviděli od doby před mou operací. Nejlepší kompliment pro mě je, když lidé místo toho, jak nyní vypadám, řeší to, co jsem pro to musela udělat. Pokud jste vyzkoušeli všechno a nemělo to úspěch, nebojte se chirurgické pomoci. Váš život žijete jen jednou, neztrácejte čas tím, že budete nešťastní a nezdraví," řekla nyní 67kilová Jarman pro Media Drum World. A tak je z ní konečně žena, která hýří životní energií, radostí a s naprostou pohodou zvládá i svoje dvě děti a chod domácnosti.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.