Než by přibrala, raději by zemřela. Dívce bilo srdce jenom 32 tepů za minutu. Život jí zachránila oblíbená pomůcka

Charlotte Fosterová se svým partnerem Kelvinem
Charlotte Fosterová se svým partnerem Kelvinem
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 10. 2021

Touha po štíhlé postavě a snaha zhubnout se mnohdy můžou vymknout kontrole. Na vlastní kůži to zažila jednadvacetiletá Charlotte Fosterová, která přestala zvládat svůj jídelníček a skončila u drastického hladovění. Dostala se do stavu, kdy chtěla raději zemřít, než by přibrala. Ale váha 40 kilogramů ji skutečně dostala na hranici mezi životem a smrtí. Zachránila ji pomůcka, kterou dnes využívá hodně lidí – chytré hodinky.

Během lockdownu ve Velké Británii zažívala Charlotte Fosterová těžké chvíle, kdy se pandemie koronaviru podepsala na její psychice. Chtěla zapracovat na své postavě a nějaké kilo zhubnout, a tak stále více zmenšovala své porce jídla. Ubírání však nebralo konce, až si nakonec dovolila sníst jenom mrkev, salát a to vše zapíjela dietní colou bez cukru.

"Měla jsem strach jíst a být tlustá. To byly moje nejhorší obavy, měla jsem pocit, že bych raději zemřela, než abych přibrala. Moje máma přišla jednoho dne do mého pokoje a řekla mi něco jako: Bojím se o tebe, protože cítím, že tě ztrácím. Dostala jsem se do bodu, kdy jsem nežila sociálním životem a neměla jsem v životě žádnou radost. Byla jsem hodně v rozpacích, ale lékaři mi udělali několik testů a odkázali mě na odborníky v oblasti poruch příjmu potravy. Byla jsem ve fázi, kdy jsem zvažovala, zda si dám colu nebo energetický nápoj a pouhá jedna kalorie by rozhodla o tom, že bych se toho nedotkla. Mé stravovací návyky se vymkly kontrole, dieta se mi vymkla z rukou," přiznala mladá Britka, jak uvedl deník The Sun.

Na vážný problém ji upozorňovaly také chytré hodinky, které mnohokrát během dne i noci hlásily, že má nebezpečně nízký tep – dokonce pouhých 32 tepů za minutu. Pravidelná varování ji nakonec donutila, aby vyhledala specializovanou pomoc a se svou vážnou nemocí bojovala. Pomohla jí nejen intenzivní terapie, ale také pobyt v nemocnici, kde navíc přibrala na bezpečnější váhu. "Psychicky jsem byla na dně, ale vybrala jsem si život. Přeju si být zase zdravá," dodala.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.