Nohy jako kámen a horda svalů: Trenérka ukazuje ženskou krásu v jiné podobě a sklízí úspěchy

Daniela má neuvěřitelnou postavu
Daniela má neuvěřitelnou postavu
Foto: Archiv Daniely Pavan
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 11. 2020

Brazilská trenérka Daniela Pavan patří mezi ženy, které si na první pohled zapamatujete. Zastává totiž kult »vypracované« krásy, na níž tvrdě pracuje už dlouhé roky a její popularita neustále roste.

Daniela Pavan pracuje nejen jakou osobní trenérka, ale je také vyhledávanou fitness modelkou. Na své postavě usilovně dře a každá část jejího těla jen dokazuje, že svoji práci myslí opravdu vážně. Patří k účastnicím mezinárodní soutěže IFBB v kategorii wellness fitness – ta je určená ženám, které mají znatelně vypracovanější proporce v oblasti boků, stehen a pozadí (oproti horní polovině těla). Právě nohy a hýždě jsou u brazilské »fitnessačky« nepřehlédnutelnou částí, na kterou je ona sama náležitě pyšná.

V roce 2014 se poprvé odhodlala, že zveřejní svoje fotky na sociálních sítích. Takový ohlas ovšem nečekala. Pro mnohé sportovce se stala přímo ikonou a lidé obdivovali především její vypracovaná stehna a pozadí. Začala působit jako profesionální osobní trenér a především v Brazílii si získala velkou popularitu. V tom, co stojí za skutečným úspěchem, má jasno. "Neexistuje žádný zázračný doplněk X nebo Y, který byste měli svému tělu dát. Existuje pouze oběť a disciplína. Úspěch nepřichází zadarmo, ale pokud ho skutečně chcete, můžete ho dosáhnout," řekla Pavan pro Yahoo!News.

Velký podíl na její postavě nese také její jídelníček. Snaží se vyhýbat cukru, lepku a mléčnému cukru (laktóze). Jednou za čas si dopřeje tzv. »cheat day«, ale nikdy to nepřežene. Stále si udržuje určitou disciplínu, i když má den s uvolněným režimem. Zakládá si na vyvážené stravě a hodně si hlídá kvalitu potravin. Není zastánkyně zázračných potravinových doplňků, užívá pouze BCAA před tréninkem. Pravidlo, které si osvojila, zní: Přijaté kalorie versus vydané kalorie.

Její úspěch ale v začátcích znamenal nekonečné hodiny v posilovně na úkor osobního života. Splnila si ale vlastní sen – dnes je oblíbená osobní trenérka, které pomáhá klientům k získání kondice, nabrání svalové hmoty a redukci hmotnosti. Lidé ji na sociálních sítích vyjadřující obdiv v komentářích a někteří ji mají za velký vzor.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu