Nostradamova vize pro rok 2021: Ekonomická krize, klimatické změny a sluneční bouře vedoucí k válce

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 12. 2020

Michel de Nostredame zvaný Nostradamus byl francouzský lékař, proslul jako věštec. Zároveň se řadí mezi kontroverzní osobnost 16. století. Jeho bádání a předpovědi zůstávají stále zahalena mnohými tajemství. Jeho proroctví přinášela fatální vize světa, které vyvolávaly v lidech strach z budoucnosti, ale zároveň velkou zvědavost a v některých se skutečně nemýlil.

Ekonomická krize

Nostradamus předpověděl pro rok 2021 prohloubení ekonomické krize. Finanční situaci popsal jako něco, co zůstává nadále neukotveno a propadá se volným pádem. Na tom se podepisuje také stále rostoucí panika a konec krize zatím nemá svůj konec. Amerika čelí mnohaleté stagnaci ekonomiky a ztrácí základy ekonomické půdy pod nohama. Souvisela snad jeho předpověď s dopady současného stavu, který ve světě panuje? Někteří lidé v tom nalézají pravdu, druzí zas souvislost Nostradamových slov s pandemií koronaviru razantně vyvrací.  

Klimatické změny

Vzhledem k současným klimatickým změnám a globálnímu oteplování, je minimálně zajímavé, že Nostradamus neopomenul ve svých vizích i tento problém, který bude mít podle něj narůstající tendenci. Moře údajně převýší svou normální hladinu a stoupající voda se stane ohrožením, kterému budeme muset čelit, jak uvedl odborný web wisehoroscope.org. Právě tohle je asi něco, co je v dnešní době velmi aktuální a může mít skutečně katastrofické následky. Ale člověk je stále tím, kdo to může svým chováním a přístupem ovlivnit a zvrátit.

Sluneční bouře

Na naší planetě budou v roce 2021 způsobeny obrovské škody, tvrdí Nostradamus. A to vlivem silných slunečních bouří. "Uvidíme, jak voda stoupá a Země klesá," cituje jeho slova portál devonlive.com s tím, že dojde k masové migraci a lidé žijící na Zemi začnou bojovat o několik zbývajících přírodních zdrojů. To povede k válce na celé planetě.