Nových případů covidu bylo v úterý o třetinu méně než před týdnem

Covid - Ilustrační snímek
Covid – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Publikováno: 4. 5. 2022

Testy v úterý potvrdily 1372 nových případů covidu-19 v Česku, o třetinu méně než před týdnem. Podobně ubylo také hospitalizovaných s covidem, kterých je 606. Kromě nových případů nákazy hygienici v úterý odhalili 260 lidí, u kterých mají podezření na opakovanou infekci novým typem koronaviru. I to představuje pokles, o týden dříve jich bylo 382. Vyplývá to ze statistik zveřejňovaných na webu ministerstva zdravotnictví.

Za posledních sedm dní testy potvrdily v celém Česku 81 nových případů nákazy v přepočtu na 100.000 obyvatel. Naposledy byla týdenní incidence nižší v půlce loňského října.

Nejvíce se infekce šíří v Praze a okolí. V hlavním městě připadá na každých 100.000 lidí v průměru 143 nových případů za poslední týden a ve Středočeském kraji 96. Naopak nejpříznivější epidemická situace je v Libereckém kraji s 56 případy na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní.

Stále ale klesá počet provedených testů na covid. V úterý laboratoře prověřily 12.600 vzorků, přibližně o čtvrtinu méně než ve stejný den před týdnem. Počty provedených testů klesají od začátku února setrvale, s výjimkou tří dní, ve kterých bylo srovnání ovlivněno velikonočními svátky.

Kromě zájmu o testování klesá také zájem o očkování. V úterý zdravotníci podali 1670 dávek vakcíny proti těžkému průběhu covidu. O týden dříve jich bylo přes 1900.

V nemocnicích je 606 lidí s laboratorně prokázaným covidem, z toho 32 ve vážném stavu. V mezitýdenním srovnání klesl počet hospitalizovaných o více než třetinu. Před týdnem vyžadovalo nemocniční péči 963 lidí s covidem.

Od začátku epidemie předloni v březnu potvrdily laboratoře přes 3,9 milionu případů covidu. S nákazou v Česku zemřelo 40.184 lidí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.