Nových případů covidu opět ubylo, hospitalizací je nejméně od loňského října

Covid - Ilustrační snímek
Covid – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Publikováno: 1. 5. 2022

Laboratoře v Česku v sobotu potvrdily 602 případů nákazy koronavirem, zhruba o 300 méně než před týdnem. Počet podezření na opakovanou nákazu se v mezitýdenním srovnání snížil ze 169 na 137. Ubylo i hospitalizovaných s koronavirem. V sobotu jich bylo 625, což je přibližně o dvě stovky méně než předchozí sobotu. Pacientů s koronavirem v nemocnicích je v současné době nejméně od poloviny loňského října. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Kvůli technickým problémům dnes úřad aktualizoval data týkající se koronaviru později než obvykle.

Incidenční číslo, tedy počet potvrzených případů covidu na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní, se v mezitýdenním srovnání snížilo ze 129 na 94. Nejvyšší incidence zůstává v Praze, kde na 100.000 obyvatel připadá za týden 160 nakažených. Naopak nejnižší je v Libereckém kraji, kde je na hodnotě 61.

Současně ale opět ubylo provedených testů. Laboratoře jich v sobotu provedly na 6600, přibližně o 2400 méně než před týdnem. U dvou typů testů, konkrétně u těch, kdy jsou testováni lidé vykazující příznaky nemoci a lidé po kontaktu s nakaženým, klesla pozitivita. U nejčastějších preventivních testů mírně stoupla, nákaza se prokázala u 8,1 procenta těchto vzorků, před týdnem činila jejich pozitivita 7,9 procenta.

Od začátku epidemie předloni v březnu potvrdily laboratoře téměř 3,9 milionu případů covidu. S nákazou v Česku zemřelo 40.155 lidí.

Očkovat proti covidu-19 se v sobotu nechalo 665 lidí, většina z nich si přišla pro třetí, posilující dávku vakcíny. Dokončené očkování proti covidu má v ČR téměř 6,9 milionu lidí, posilující dávku dostalo 4,16 milionu z nich.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.